Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Constanta

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-09, 00:51   #1771
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

vorbeste cu horia ... sau cu cristi ... doar ce au pus la o dacie
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 14:25   #1772
ct-09-cfm
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
ct-09-cfm's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 49
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by GRIGO View Post
Am si eu nevoie de o recomandare.
Caut un mecanic care sa imi repare instalatia de incalzire la Dacia 1300.
Ma poate ajuta cineva cu vreo recomandare ?
iti recomand un service de la marvimex mai in fata la 50-100 m pe stanga niste baieti foarte buni
ct-09-cfm is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 18:42   #1773
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by ct-09-cfm View Post
iti recomand un service de la marvimex mai in fata la 50-100 m pe stanga niste baieti foarte buni
sunt niste carpaci
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 20:00   #1774
ct-09-cfm
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
ct-09-cfm's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 49
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by mike20 View Post
sunt niste carpaci
ai vrea tu , eu acolo mi-am facut tot la masina si tu imi spui k sunt carpaci mai intereseaza-te inainte sa vb
ct-09-cfm is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 23:15   #1775
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by mike20 View Post
sunt niste carpaci
De acord cu tine. Eu o singura data am ajuns la ei cu o problema si... nu stiu din ce motive, a doua oara n-am mai calcat pe acolo
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 07:32   #1776
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by ct-09-cfm View Post
ai vrea tu , eu acolo mi-am facut tot la masina si tu imi spui k sunt carpaci mai intereseaza-te inainte sa vb
Sunt foarte in tema crede-ma.Daca tu consideri ca sunt meseriasi atunci spune`mi cum se face ca au stat 6h sa schimbe o planetara pt ca ziceau ei nu se potriveste burduful in cutie si curgea uleiul jos si vorbim aici de planetara originala,2. crestea apa la motor si cand au pus termostat nou ca niste adevarati meseriasi i-au dat si o gaura pt ca asa trece apa mai usor si bineinteles problema nu s-a rezolvat nici de departe...daca mai vrei exemple iti mai dau.
P.S. Ca sa nu crezi ca a fost o masina foarte rara cea in cauza iti spun si despre ce este vorba: minunatul logan autohton.
__________________
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 13:45   #1777
ct-09-cfm
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
ct-09-cfm's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 49
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by mike20 View Post
Sunt foarte in tema crede-ma.Daca tu consideri ca sunt meseriasi atunci spune`mi cum se face ca au stat 6h sa schimbe o planetara pt ca ziceau ei nu se potriveste burduful in cutie si curgea uleiul jos si vorbim aici de planetara originala,2. crestea apa la motor si cand au pus termostat nou ca niste adevarati meseriasi i-au dat si o gaura pt ca asa trece apa mai usor si bineinteles problema nu s-a rezolvat nici de departe...daca mai vrei exemple iti mai dau.
P.S. Ca sa nu crezi ca a fost o masina foarte rara cea in cauza iti spun si despre ce este vorba: minunatul logan autohton.
eu sper sa nu vb de alt service asta se numeste marteoz si toata lumea care a fost acolo e f multumita acuma asta fiecare se duce unde vrea pana la urma
ct-09-cfm is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 14:48   #1778
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by ct-09-cfm View Post
eu sper sa nu vb de alt service asta se numeste marteoz si toata lumea care a fost acolo e f multumita acuma asta fiecare se duce unde vrea pana la urma
Mai e si alt service pe acolo? E vorba de cel de peste drum de Marvimex, 50 metri mai in dreapta. Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia ca toata lumea e multumita, din moment ce deja sunt doar pe forum 2 nemultumiti complet. Poate ai avut tu noroc ... sau poate ca sunt cunostintele tale.
Mie mi-au distrus carburatorul la Tico, iar la Dacie (mai demult) de la un banal schimb de bujii am ajuns sa cumpar alta chiulasa...
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 15:59   #1779
ct-09-cfm
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
ct-09-cfm's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 49
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Mai e si alt service pe acolo? E vorba de cel de peste drum de Marvimex, 50 metri mai in dreapta. Nu stiu cum ai ajuns tu la concluzia ca toata lumea e multumita, din moment ce deja sunt doar pe forum 2 nemultumiti complet. Poate ai avut tu noroc ... sau poate ca sunt cunostintele tale.
Mie mi-au distrus carburatorul la Tico, iar la Dacie (mai demult) de la un banal schimb de bujii am ajuns sa cumpar alta chiulasa...
e clar nu e acelasi service .....deci am zis pe strada cu marvimex cum intri dupa eliberari treci de marvimex vreo 100m si pa partea stanga si normal k ai cunosc pe baieti si dak aveti vreodata nevoie de ceva imi spuneti si va ajut cu cea mai mare placere...tre sa aibe si statie itp

Last edited by ct-09-cfm; 22-12-09 at 16:01.
ct-09-cfm is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 18:15   #1780
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by ct-09-cfm View Post
e clar nu e acelasi service .....deci am zis pe strada cu marvimex cum intri dupa eliberari treci de marvimex vreo 100m si pa partea stanga si normal k ai cunosc pe baieti si dak aveti vreodata nevoie de ceva imi spuneti si va ajut cu cea mai mare placere...tre sa aibe si statie itp
Am zis "50 de metri mai in dreapta" si ma refeream cum iesi din Marvimex, deci e acelasi service. In plus, cand mai treci pe-acolo uita-te cu atentie sa vezi ca nu mai e niciun alt service pe o raza de cel putin 300 m.
Daca inca mai crezi ca e o confuzie la mijloc, maine trec pe-acolo si fac poze.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 04:03   #1781
CT25ALX

Stage 3
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 121
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

vorbiti cumva de service-u ala unde monteaza si inchideri si alarme ? cred k glumesti cand zici ca sunt carpaci
CT25ALX is offline   Reply With Quote
Old 23-12-09, 08:32   #1782
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by ct-09-cfm View Post
eu sper sa nu vb de alt service asta se numeste marteoz si toata lumea care a fost acolo e f multumita acuma asta fiecare se duce unde vrea pana la urma
exact despre asta e vorba..cel si cu itp si daca tot crezi ca este o confuzie vorba lu quick o sa facem poze sa te lamuresti si tu ca dau si buleala
mike20 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-09, 01:16   #1783
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

ala cu alarme si ce ziceti voi este pe eliberari dupa peco lukoil , apoi vine statia de gpl , apoi Hobby moto , ala cu motoare si apoi un service
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 24-12-09, 17:22   #1784
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Hai sa ne ajutam...sau nu!

@CT25ALX si Psycho: nu e vorba de acel service. Acolo e alta poveste, te fura la timp pentru ca manopera se plateste la ora si au tot interesul si angajatii (mai putin de munca), si patronul (mai multi bani de la fiecare client).

Service-ul de care vorbesc eu este situat in desenul atasat, in zona cerculetului rosu (cu albastru e Marvimex-ul, cu verde e cimitirul, cu vernil e linia 51-49 iar cu rosu e traseul dinspre Casa de Cultura spre service)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HARTA SERVICE NASPA.jpg
Views:	111
Size:	149.7 KB
ID:	1236009  
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 27-12-09, 12:51   #1785
alina_25

Stock
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1
Default Re: hai sa ne ajutam...sau nu!

Quote:
Originally Posted by Daniel_DRV View Post
Am nevoie si eu de ajutorul vostru.cum imi dau seamna ca o masina este radiata si ca nu ia pus el nr rosii false ?mi se da vreo chitanta de la politie sau vreun alt act?
spune-i sa iti dea un certificat de atestare fiscala si acolo ai precizat clar dk e radiata masina sau nu,il costa numai 4 lei chestia asta si in 2 zile afli.

dk nu esti proprietar slabe sanse sa te asculte la financiar
ii ceri tipului d cu masina sa iti dea un certificat fiscal si in el vezi dk e radiata masina


Foloseste functia "Edit" si incearca sa scapi de limbajul de messenger.

Last edited by GRIGO; 27-12-09 at 13:01.
alina_25 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -