Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-12, 13:57   #1
buddy_lexx

Stage 5
 
buddy_lexx's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,477
Member of:
[KATANA TEAM]
Default Sfaturi montare subwoofer

Salut , mi-am achizitionat recent un focus 2 turnier din 2007 si as dori sa-mi montez fostul sistem audio de pe astra .
Are careva vreun tutorial DIY??
M-ar interesa urmatoarele :
- pe unde trag cablul de curent de la baterie in interiorul masinii
- pe unde trag cablul de curent de la bord pana in portbagaj (eu m-am gandit la praguri...alte idei?)
- pe unde trag RCA-urile din spatele player`ului pana in portbagaj ,dar sa fie pe partea dreapta

Multumesc anticipat!!
__________________
ex car : OPEL Astra 1.4i
now : ff2 1.6 tdci 2007 :X
buddy_lexx is offline   Reply With Quote
Old 28-02-12, 21:38   #2
Ruffy RUF

Stage 5
 
Ruffy RUF's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,643
Member of:
[FORD]
[VW]
[BMW]
Default Re: Sfaturi montare subwoofer

Quote:
Originally Posted by buddy_lexx View Post
Salut , mi-am achizitionat recent un focus 2 turnier din 2007 si as dori sa-mi montez fostul sistem audio de pe astra .
Are careva vreun tutorial DIY??
M-ar interesa urmatoarele :
- pe unde trag cablul de curent de la baterie in interiorul masinii
- pe unde trag cablul de curent de la bord pana in portbagaj (eu m-am gandit la praguri...alte idei?)
- pe unde trag RCA-urile din spatele player`ului pana in portbagaj ,dar sa fie pe partea dreapta

Multumesc anticipat!!
Ar trebui sa ai sub bord la sofer niste orifici astupate de niste cauciucuri prin care se pot trece fire, sau poti cauta 2 fire rosi care iti vin direct de la baterie inauntru tot sub bord la sofer si sunt mai groase, referitor la restul cablurilor cel mai elegant prin praguri bafta verifica cu un aparat de masura totul sa ai tensiunea necesara
Ruffy RUF is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -