Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 11-10-10, 22:59   #1
Zolka

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 11
Default Dilema catalizator Ford Focusmk1

Am un focus 1,6 pe benzina iar acum nu demult mi-a "murit" catalizatorul cea ce inseamna schimbare dar unul original e destul de scump asa ca am aflat ca exista si catalizatoare universale pt el dar nimeni nu m-a lamurit daca pun unul universal pt motor euro 4 adica doua sonde atunci ele(sondele) vor functiona corect adica, catalizatorul filtreaza la fel de bine ca cel original.Daca cineva a facut asa ceva astept pareri opini si altele.......
Zolka is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 23:46   #2
dr5an

Stage 2
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 36
Default Re: Dilema catalizator Ford Focusmk1

am montat universal pe euro 3 si functionau bine...oricum un catalizator original cred ca e 2-3000 lei unu universal 250-400 lei + montaj cam 100, in functie de unde il iei
dr5an is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 08:57   #3
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Dilema catalizator Ford Focusmk1

Quote:
Originally Posted by Zolka View Post
Am un focus 1,6 pe benzina iar acum nu demult mi-a "murit" catalizatorul cea ce inseamna schimbare dar unul original e destul de scump asa ca am aflat ca exista si catalizatoare universale pt el dar nimeni nu m-a lamurit daca pun unul universal pt motor euro 4 adica doua sonde atunci ele(sondele) vor functiona corect adica, catalizatorul filtreaza la fel de bine ca cel original.Daca cineva a facut asa ceva astept pareri opini si altele.......
I-a legatura cu userul Street de pe forum si te lamureste el in legatura cu catalizatorul, el importa catalizatoare sport Magnaflow. Daca nu ma insel cred ca si NWZeu are unul de la el pe Mondeo. Poate iti da si el vreo idee
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 17-10-10, 17:15   #4
Zolka

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 11
Default Re: Dilema catalizator Ford Focusmk1

Multumesc! o sa mai adun informatii!
Zolka is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -