Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FORD > Zona tehnica Ford

Zona tehnica Ford Zona tehnica, secrete, tips&tricks Ford

Reply
 
Thread Tools
Old 06-09-09, 15:16   #1
laur0111

Stage 2
 
laur0111's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 50
Default calculator bord mondeo

salutare,am un mondeo combi bwy din 2003 motor 1999cc benzina 146 cp automat,si cred ca ar trebui sa aiba si calculator de bord pt ca ce ecranul care este situat pe turometru si imi arata temperatura exterioara se vad in umbra toate datele ce ar trebui sa arate la un calc de bord;consum etc.,dar asta doar cind nu aprind pozitia!!!ma poate ajuta careva,ce trebuie sa fac de unde se activeaza daca are asa ceva?!!!
laur0111 is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 03:15   #2
luckylove

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 56
Default Re: calculator bord mondeo

salutare
ca sa ai comp de bord tre ca pe maneta de semnalizare in cap sa ai un buton cu info
daca maneta nu are buton atunci inseamna ca compu nu e activat
e un baiat la bucuresti care activeaza comp de bord cu 50 roni
la el mi l am activat si eu
teoretic tre sa mai faci rost si de maneta de semnalizare cu buton de info
eu nu mi am schimbat maneta dar mi am tras fire si mi am pus un buton la cotiera dintre scaune ...e mult mai lejer la drum sa umblu la comp.

Last edited by NWZeu; 13-09-09 at 11:46.
luckylove is offline   Reply With Quote
Old 13-09-09, 13:46   #3
laur0111

Stage 2
 
laur0111's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 50
Default Re: calculator bord mondeo

salut,multumesc mult,dar este cam departe de covasna,prin brasov daca ar fi careva,nu sti?!
laur0111 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 14:10   #4
laur0111

Stage 2
 
laur0111's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 50
Default Re: calculator bord mondeo

imi poti spune de unde ai tras firele ca sa imi pun si eu un butonas si dupa sa vad daca reusesc sa casesc pe cineva care sa mi-l activeze!merci!
laur0111 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-09, 17:43   #5
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: calculator bord mondeo

Quote:
De asemenea, pentru Mondeo MK3, putem activa si Computerul de Bord / Fuel Computer*, la pretul de 50lei activarea, 50lei demontatul ceasurilor din bord.
*: Pentru a putea controla CB-ul aveti nevoie de maneta de semnalizare cu buton Info / Reset (se potrivesc si cele de pe anumite modele de Fiesta / Focus), maneta pe care o puteti procura de la dezmembrari sau de la dealerul local Ford.
Foloseste functia SEARCH a forumului, este oferta deja pusa pe zona comerciala a sectiunii FORD.
NWZeu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -