Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-15, 11:13   #286
bazuka

Stock
 
Join Date: Jan 2015
Posts: 4
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

manual de intretinere si reparatii golf4 diesel alh are cineva pdf pt un mos mai in varsta asa ca mine care e incepator si pe forum si in mecanica. Multumesc;Respect la toti forumistii
bazuka is offline   Reply With Quote
Old 31-01-15, 19:49   #287
viorel45

Stock
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 7
Post Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Quote:
Originally Posted by gabi-pipera View Post
Am " cico " pregatit. Cum facem sa-mi pui si mie pe un dvd cei 4 Gb cu manualul si sa intru si eu in posesia lui ? Vreau si eu nr. tau de mobil sa ne intelegem. EU sunt din Buc. Am o cunostinta care este din Buzau si te poate cauta cand trece pe acolo.
Mercy mult.
BUNA ! SI LA MULTI ANI CU SANATATE IN 2015!!! DORESC SI EU UN nr>tel. al tau-al meu este 0765580133 .viorel 45.Multumesc ,cu deosebit respect.
viorel45 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-15, 17:54   #288
GRG

Stage 1
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 13
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Salut ! Am si eu nevoie de ajutorul vostru, in special de al celor care detin Volkswagen - Passat B6 (variant) . Am de facut niste calcule la un proiect de dinamica si niste desene la aceasta masina. Am cautat peste tot...am gasit date tehnice, dar nu am gasit un desen de ansamblu cu masina (vedere din fata si din lateral) banuiesc ca exista in cartea tehnica a masinii acest desen. Am gasit ceva asemanator . Atasez o poza cu ce am gasit. Daca puteti sa ma ajutati cu ceva poze din cartera tehnica a masinii v-as fi recunoscator. Multumesc !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	62
Size:	9.0 KB
ID:	3079467  
GRG is offline   Reply With Quote
Old 03-09-15, 19:59   #289
Brd21

Stock
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 1
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Va salut cn ma poate ajuta am un vw passat motor 1.6 an 98 de curand am schimbat modul oonfort si am realizat ca inchiderea di telecomanda nu mai merge .Problema e ca din interior merge apas si se jnchide si se deschide daca ies din masina nu mai functioneaza le inchid din chieie .ps am schimbat bateria la telecomanda
Brd21 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-15, 20:28   #290
sandueugeniu
VW Driver

Stage 4
 
sandueugeniu's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 281
Member of:
[VW]
[Street 4 Cars]
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Dupa parerea mea partea moduluilui de comfort responsabila cu alarma si antena ce capteaza undele de la cheia briceag nu functioneaza adica modulul e bun decat pe jumatate decat ce tine de dotarile interioare.Sunt in masura sa afirm asta pt. ca tocmai ce mi s-a defectat si mie modulul de comfort si l-am schimbat cu altul care are mufa si pt. cheie briceag si antena pt. cheie briceag.
sandueugeniu is offline   Reply With Quote
Old 17-04-16, 23:01   #291
mpcb

Stock
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 1
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Buna seara,

Sunt posesorul unui Passsat 3BG, 2004-2005, motor ALZ, benzina 1.6, va rog sa ma ajutati (eventual daca mai sunt deschise alte topic-uri pe aceasta tema sa ma ghidati acolo) cu un manual de utilizare si un manual de service pentru el.

Va multumesc.
mpcb is offline   Reply With Quote
Old 25-04-16, 10:15   #292
popasorin

Stage 4
 
popasorin's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 243
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Buna!
Detin un Golf 3 1.8 benzina an 93. Acuma cateva luni am inceput sa aud un huruit tot mai insistent. Am schimbat rulmentii de pe spate si a fost totul ok cam o luna,dupa care iarasi se auzeau .I-am schimbat din nou,la fel aceeasi poveste. Ieri am inceput sa aud acelasi sunet.. cam tot o luna a trecut. Mentionez ca roata de pe dreapta spate e calda,cealalta nu. Huruitul se aude mereu,se accentueaza dupa viteza de 80 de km pe ora si in curba. Ce e de facut?
popasorin is offline   Reply With Quote
Old 07-05-17, 15:24   #293
Executron

Stage 1
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 17
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Un manual de service/reparatie pt un VW Passat B5.5 2001 1.9TDI are cineva? Multumesc frumos!
Executron is offline   Reply With Quote
Old 09-08-17, 13:52   #294
adytac

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Thumbs up Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un Manual pentru vw golf plus 2006, in special pentru dublu climatron.

Motor 2.0 L 140CP .BMM
adytac is offline   Reply With Quote
Old 06-09-17, 00:53   #295
Tratak

Stock
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 1
Default Re: Manuale reparatii VOLKSWAGEN

Un link util, cu multe manuale. Multe în rusă, dar sunt și în engleză.

http://vwts.ru/vw_passat5_3b.html
Tratak is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -