Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-06-07, 17:02   #136
Tahity

Stage 2
 
Tahity's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 35
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

ba da ... da-mi un pm si discutam pe mess ... asta doar in cazul in care vrei sa facem treaba
Tahity is offline  
Old 21-06-07, 17:43   #137
tudo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 77
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by Tahity View Post
ba da ... da-mi un pm si discutam pe mess ... asta doar in cazul in care vrei sa facem treaba
am incercat dar imi zice ceva de genul ca nu poti primi mesaje
hai ca mai incerc acum o data

"Tahity has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her."

vezi la mine in profil ca am idu de mess afisat... da mi add
tudo is offline  
Old 21-06-07, 21:01   #138
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

O sa ajungeti sa fiti bogati impreuna
Tre sa acordati niste credit si 4tuningului pt asta
SHOGUN-A8 is offline  
Old 21-06-07, 21:26   #139
Tahity

Stage 2
 
Tahity's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 35
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Nu rade ca eu nu am facut 5 centi pe net ci cateva mii ... asa ca daca ai nevoie si tu de bani si ai ceva de investit poti sa te bagi si tu ... si oricine pt ca nu ai nimik de pierdut numa de castigat
Tahity is offline  
Old 22-06-07, 09:41   #140
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Am facut si eu fii fara grija...
Dar am invatat sa nu pun botul la toate "ponturile"
SHOGUN-A8 is offline  
Old 22-06-07, 09:57   #141
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by SHOGUN-A8 View Post
Am facut si eu fii fara grija...
Dar am invatat sa nu pun botul la toate "ponturile"
Da ai dreptate
Leul is offline  
Old 22-06-07, 12:08   #142
Tahity

Stage 2
 
Tahity's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 35
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

mah baieti eu nu zic sa puneti botu la totate prostiile pt ca si eu am luat multe tape ... dar eu am firma de software si ma ocup de ceva timp de net ca sa zic asa. Eu nu ofer solutii de imbogatire peste noapte ci am spus ca cea mai usoara metoda si fara efort este sa faci un site pe care sa pui advertising ... si credema ca am facut multe site-uri pentru multi (si americani si romani) si majoritatea pentru asta isi fac site-uri si pentru placarea proprie
Tahity is offline  
Old 22-06-07, 15:21   #143
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by B.v.L View Post
multe lucruri ce nu se pot mentiona pe forum .. politia e printre noi


Quote:
Originally Posted by Mustang Mach One View Post
in calitate de fost angajat la MC ...
MC este o firma mare ... ce s-a impus foarte bine in Romania ...
Intai se face un esantion pt a se observa CAT de recunoscut e MC-ul in zona respectiva, se vor da cateva mostre locuitorilor ... daca mai mult de 75% apreciaza produsul, atunci directorul comercial va deschide SINGUR o franciza acolo

nu va merge ideea asta chiar daca investesti tu 50k, MC-ul are un renume si vrea sa nu aibe pierderi
E buna ideea cu MC, chiar de curand s-au hotarat sa se extinda in Ro, vor sa dubleze numarul de magazine, mai ales in orasele mai mici (gen Piatra Neamt) dar un magazin de genu costa 1-2 mil euro.

Ontopic.
Depinde cat de larg privesti, daca te multumeste un salar de 10 mil , faci o facultate cum o faci si iti realizezi scopul. Daca largesti un pic orizontul si chiar vrei sa te realizezi, faci rost de cateva mii de euro, te inscrii de ex la un MBA si te-ai cam aranjat pe viata. Dar cruntul adevar e ca in Romania inca coruptia e in floare iar daca vrei sa faci un business corect nu prea poti, peste tot te lovesti de cate o "poarta" la care trebuie sa lasi ceva
__________________
Bogdan_mb is offline  
Old 23-06-07, 15:14   #144
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

banii se fac usor, de exemplu yo sunt sofer mai multzi ,,bulibasa,, si ies niste bani frumosi, mai ales atunci cand ei din mai multe partzi si pe langa asta de plimbi in masini de lux, ai masina pe mana permanent, esti protejat si te mai si distrezi
TR_00_ANN is offline  
Old 23-06-07, 17:03   #145
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by TR_00_ANN View Post
banii se fac usor, de exemplu yo sunt sofer mai multzi ,,bulibasa,, si ies niste bani frumosi, mai ales atunci cand ei din mai multe partzi si pe langa asta de plimbi in masini de lux, ai masina pe mana permanent, esti protejat si te mai si distrezi
"fratzika" in Alexandria nu se face gramatica la scoala ?
Bogdan_mb is offline  
Old 23-06-07, 17:08   #146
TR_00_ANN

Stage 5
 
TR_00_ANN's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 410
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

de ce? pot fi arestat? sau care e problema ta cu mine...greseli poate face oricine si mai ales cand scrii in graba si te freaca altzii la menta
TR_00_ANN is offline  
Old 24-06-07, 00:51   #147
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by TR_00_ANN View Post
de ce? pot fi arestat? sau care e problema ta cu mine...greseli poate face oricine si mai ales cand scrii in graba si te freaca altzii la menta
Nu te freaca nimeni la menta , stai linistit , doar ca e un topic de idei constructive care ar putea fi de folos pt x si y , atunci ce are rost un post din care nu se intalege nimic ?
Bogdan_mb is offline  
Old 28-06-07, 16:59   #148
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

..banii nu aduc fericirea..deci nu va doriti prea multi bani...doriti-va o pustoaica frumoasa si bogata care sa se indragopsteasca de voi...vedeti voi ce i faceti in legatura cu asta..dar aveti grija sa fie peste 17 ani...as...apoi..v ati scos...asa k mine....de unde glumeam....) ...banii nu aduk fericirea.....nu va duceti dupa ei..ca nu duk unde trebuie....mizati mai mult pe dragoste.... ))) ...apoi banii..or sa vina ei..va asigur..
zorro6299 is offline  
Old 28-06-07, 17:10   #149
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

zorro...banii vin si pleaca...tocmai de aia eu ma tot rog de mama sa imi dea bani fara sa ma puna sa muncesc sa pot iesi cu acele pustoaice la un film daca nu am cash, se duc cu alti colegi care au cerc vicios, stiu
si ca sa fiu ontopic: mai nou am ajuns sa lucrez pt mama...sa ma duc sa mai iau consumabile, sa le iau pizza sau altceva, sa raspund la telefoane ies bani buni din asta:>:> ~60ron pe zi de lucru. dar sunt lenes maxim 2-3 zile pe saptamana:P
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline  
Old 28-06-07, 18:31   #150
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

60 ron inseamna 600000.... 600 de mii e putin pe zi? 6 * 5 zile= 3 mil * 4 sapt=12 mil ... eu spun ca e f bine pt niste telefoane si luat pizza=))
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -