Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-06-07, 12:04   #121
c i k y
Dacia Driver

Stage 5
 
c i k y's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,146
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[DACIA]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

ma batea gandu sa ma duc la pliante dintr-alea pe care le imparti pe strada da' nu cunosc nici o firma nu am nici un nr de tel nici o adresa... Ajutor ?
__________________

Logan 1.6 8v Kiss
c i k y is offline  
Old 07-06-07, 19:04   #122
PH-04-WPD

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

cel mai interesant topic de pe tot forumul din punctu meu de vedere. Eu...nu prea am fost cu munca eu niciodata, dar la un momentat dat iti e rusine sa mai zici la pariniti ca ai nevoie de bani sau ceva de genu. eu, fiind la o facultate lejera (romano americana) in primu semestru din primu an m-am dus foarte putin desi stateam la 5 min de facultate in bucuresti. imi luasem masina, dar trebuia si ea intretinuta si nu putea mama sa-mi dea si de distractie si masina si haine bani. am zis la facultate tot nu ma duc (doar in sesiune, nu va ganditi ca m-am lasat de ea) hai sa ma angajez undeva unde sa lucrez putin si pe ceva bani. si am depus CV pe ejobs. ro . M-au sunat intr-o zi de la o firma angajatoare sa ma duc la interviu si m-am dus, m-am dus direct la interviu venind de la bucuresti dupa o noapte de petrecere "studenteasca" . am ajuns acolo nu la costum, ci cum ma imbrac eu mai deobicei, putin indiferent dar interesat in acelasi timp. am trecut de primul interviu spre surprinderea mea si am ajuns la interviu la o firma de telefonie mobila (nu dau numele ca nu-mi place) . si acolo am si intarziat la interviu si la fel am fost interesat dar si indiferent. si m-au acceptat. si vreau sa spun ca este foarte bine, lucrez 6 ore pe zi si iau un salariu adunat de vreo 700-800 ron. si este si distractiv chiar. nu credeam ca o sa fiu eu in stare sa lucrez vreodata. poate fi de viitor sau poate nu. dar important e ca pt. moment e bine. pe viitor eu vreau sa vad cum fac sa ma dau peste cap, sa o dau si pe mama peste cap si sa fac ceva o firma sau o investitie care sa dea profit.
Ganditi-va bine, eu am timp sa ma si distrez si nici nu ma mai plictisesc cum o faceam inainte, cand nu aveam acele 30 de ore pe saptamana de "munca" daca pot sa zic asa.
Bafta sa faceti cat mai multi bani
Legali, Ilegali nu conteaza, dar impartasiti si cu noi ideeile
__________________
http://www.romanianews.net/petitie-taxa-auto.html
Semnati petitia pt. a se renunta la taxa aceea... facuta de guvernul nostru infect....

Last edited by PH-04-WPD; 07-06-07 at 19:07.
PH-04-WPD is offline  
Old 07-06-07, 19:35   #123
sandrin

Stage 5
 
sandrin's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,303
Member of:
[SEAT]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

legat de pliante prin cta daca stie cineva vreo firma pls
sandrin is offline  
Old 09-06-07, 15:46   #124
puiulmeu
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 0
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Eu sunt angajata la o firma de IT&C ( director economic ) de vreo 9 luni.
Inainte de asta am lucrat pe un post de consilier vanzari la o firma de tamplarie ( vreo 6 luni ).
Dar de la 600 ron / luna am sarit la 1500 ron / luna + bonuri masa ( inca sunt la facultate , anul II Fac de Matematica la Universitate si tocmai am implinit 21 ani acum vreo luna )

Deci, daca ai vointa reusesti in viata.
Mai nou am depus actele pentru propria afacere in domeniul IT&C in colaborare cu iubitul meu !
puiulmeu is offline  
Old 09-06-07, 16:43   #125
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

In IT lucrez si eu ... programare ... firma consta in deplasari pe teren prin oras sau in afara lui dar depinde de program ... Salariu nu il pot dezvalui dar castig peste 200E pe luna e program de 8 ore , de la 10 la 18 ... sunt destul de lejer dar sa stai toata ziua cu ochii in calculator e foarte obositor ...

Succes mai departe Puiulmeu
Leul is offline  
Old 09-06-07, 19:54   #126
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Wink Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by puiulmeu View Post
Deci, daca ai vointa reusesti in viata.
Mai nou am depus actele pentru propria afacere in domeniul IT&C in colaborare cu iubitul meu !
bn, knd deschideti firma va stau la dispozitie cu cea mai mare placere
(imi pun si eu o pila)

bafta
RAZvan15 is offline  
Old 18-06-07, 00:01   #127
io_blue

Stage 1
 
io_blue's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 24
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

salutare,

vad ca se tot cauta ceva combinatzii din care sa iasa ceva bani frumusei ...
asa ca vin cu o oferta destul de tentanta dupa parerea mea

de la 1 august vor intra in vigoare pensiile private obligatorii ... pentru cei care nu shtiu despre ce este vorba am sa fac o scurta descriere:

Orice angajat cu carte de munca pana in 35 de ani va fii obligat sa isi faca polita de asigurare pensie privata. cum vine asta? pai in prezent angajatu plateste la stat un procent de 9.5% din salariu lui brut. incepand de la 1 august angajatu va fi obligat prin lege sa isi redirectioneze o parte din procent (mai exact 2%) catre o societate de asigurari.

PRACTIC NICIO CHELTUIALA!!!!

si daca nu v-ati plictisit de citit pana aici ... si suntetzi interesati ... am sa va spun ceea ce trebuie sa facetzi.

practic trebuie doar sa convingeti angajatu la care din companiile de asigurari sa isi redirectioneze cei 2%.

iar acu partea cea mai interesanta, PENTRU FIECARE CONVINGERE IN PARTE PRIMITZI 70 RON

pentru cei care sunt interesatzi am sa va las nr meu de tel si ID mess pentru mai multe detalii
0727 211 345

ID: io_george
io_blue is offline  
Old 18-06-07, 01:09   #128
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by io_blue View Post
salutare,

vad ca se tot cauta ceva combinatzii din care sa iasa ceva bani frumusei ...
asa ca vin cu o oferta destul de tentanta dupa parerea mea

de la 1 august vor intra in vigoare pensiile private obligatorii ... pentru cei care nu shtiu despre ce este vorba am sa fac o scurta descriere:

Orice angajat cu carte de munca pana in 35 de ani va fii obligat sa isi faca polita de asigurare pensie privata. cum vine asta? pai in prezent angajatu plateste la stat un procent de 9.5% din salariu lui brut. incepand de la 1 august angajatu va fi obligat prin lege sa isi redirectioneze o parte din procent (mai exact 2%) catre o societate de asigurari.

PRACTIC NICIO CHELTUIALA!!!!

si daca nu v-ati plictisit de citit pana aici ... si suntetzi interesati ... am sa va spun ceea ce trebuie sa facetzi.

practic trebuie doar sa convingeti angajatu la care din companiile de asigurari sa isi redirectioneze cei 2%.

iar acu partea cea mai interesanta, PENTRU FIECARE CONVINGERE IN PARTE PRIMITZI 70 RON

pentru cei care sunt interesatzi am sa va las nr meu de tel si ID mess pentru mai multe detalii
0727 211 345

ID: io_george
destul de buna idea .. dar nu stiu daca e foarte usor de pus in practica ... pt. ca romanilor in general le e cam frica sa ia unele decizii (mai ales cand e vorba de bani), sa nu ia 'tzeapa' ...
oricum... o sa vb pe mess..
sal
__________________
RAZvan15 is offline  
Old 18-06-07, 09:16   #129
io_blue

Stage 1
 
io_blue's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 24
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

asa este, romanii au o anumita teama atunci cand trebuie sa ia o decizie ... dar crede-ma ca va fi foarte ushor de pus in practica deoarece aceste pensii private vor fi la fel ca RCA-urile. Toti romanii care au masini sunt obligati sa isi faca RCA contra unei sume de bani.
La fel se va intampla si cu pensiile private (toti romanii pana in 35 de ani care lureaza cu carte de munca vor fii obligati sa isi faca) numai ca surpriza, nu costa nimik in plus.
dupa parerea mea va fi ushor de pus in practica.

asa k ... grabitzi-va, nu am prea multe locuri!!!
io_blue is offline  
Old 20-06-07, 21:46   #130
Tahity

Stage 2
 
Tahity's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 35
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

cei mai cinstiti bani se fac pe net si fara munca multa
Tahity is offline  
Old 20-06-07, 23:43   #131
io_blue

Stage 1
 
io_blue's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 24
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

))) ... da am vazut cum faci bani pe net .... majoritatea sunt numai tzepe ... iar sa dai sute de click-uri pe nu shtu pe ce banner-uri pt 10 centzi e super afacere. ... continuatzi asa ca o sa va imbogatzitzi.
sa ma anuntze shi pe mine cineva care si-a luat o pereche de adidasi originali din banii facutzi pe net.
io_blue is offline  
Old 21-06-07, 00:52   #132
Tboy

Stage 4
 
Tboy's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 219
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

intr-o vreme baietii veseli faceau afaceri cu cc-uri ..acumnush daca mai merg asa de bine pt cine nu stie ma refer la carduri false niste amici de la mine de aici au fost prinsi destul de naspa si n-au patit nici pe dracu
__________________

Move fast, hit hard, don't die easy !
Tboy is offline  
Old 21-06-07, 09:42   #133
Tahity

Stage 2
 
Tahity's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 35
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by io_blue View Post
))) ... da am vazut cum faci bani pe net .... majoritatea sunt numai tzepe ... iar sa dai sute de click-uri pe nu shtu pe ce banner-uri pt 10 centzi e super afacere. ... continuatzi asa ca o sa va imbogatzitzi.
sa ma anuntze shi pe mine cineva care si-a luat o pereche de adidasi originali din banii facutzi pe net.
Nu e vorba de dat mii de clicuri ci de facut bani din publicitate ... faci una doua site-uri si pui acolo multa publicitate (google adsense) si faci o groaza de bani ... numa smecheria este sa il faci beton ca sa ai cat mai multi vizitatori. Daca te intereseaza sa te bagi intr-o afacere dinasta sa ma anunti ca eu cu asa ceva ma ocup
Tahity is offline  
Old 21-06-07, 10:45   #134
AlinD

Stage 2
 
AlinD's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 30
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Faci site-uri si le vinzi Doar pentru un mainpage care l-am facut unuia am primit 100€. Singura smecherie a fost ca ii trebuia in 3 zile si am muncit la el doar cateva ore

Quote:
Cum fac bani este secret, poate ca ii fac pe net
AlinD is offline  
Old 21-06-07, 13:07   #135
tudo

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 77
Default Re: 18 - 26 ani, CUM FACI BANI ?

Quote:
Originally Posted by Tahity View Post
Nu e vorba de dat mii de clicuri ci de facut bani din publicitate ... faci una doua site-uri si pui acolo multa publicitate (google adsense) si faci o groaza de bani ... numa smecheria este sa il faci beton ca sa ai cat mai multi vizitatori. Daca te intereseaza sa te bagi intr-o afacere dinasta sa ma anunti ca eu cu asa ceva ma ocup
eu sunt interesat sa discutam pe tema asta! nu merge sa iti dau pm da-mi si mie un mesaj cu idul tau de mess...
tudo is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -