Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Tot ceea ce nu poate fi incadrat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-07-04, 23:02   #1
Johnny6600

Stage 2
 
Johnny6600's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 51
Default

BogdanCMS poate imi spui si mie cum arata o masina de manelist. Sau la ce tip de manelist te referi. Pentru ca daca te referi la cantaretii de manele majoritatea au masini la care multi doar viseaza iar daca te referi la cei care asculta manele atunci intru si eu in categoria asta pentru ca pe langa house . R&B si hip-hop mai ascult si manele si poti sa vii la mine sa-ti bagi capu in membrana de la difuzor si sa asculti basul ca sa te saturi!!!
__________________
Al the good things in life are free.
Johnny6600 is offline  
Old 01-07-04, 23:26   #2
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ce se mai ataca lumea de la un timp...Zici ca-i injuri de mama sau ceva. Johnny6600, daca esti tipu' de om care asculta manele cu inaltele la maxim cu geamurile lasate ca sa-l auda \"baietzashii\" la stopuri, atunci esti tipul de om pe care-l urasc cel mai mult. Daca insa nu-ti faci un hobby grotesc din ascultatul manelelor, atunci esti ok, merge. E bine acum??? E parerea mea si poti sa te ataci cat vrei. Ascultatul manelelor mi se pare o dovada de cultura suburbana de \"jmecher de cartier\" sau \"baiat de baiat\", mai bine zis incultura, unde aspiratiile in viata sunt \"mor dusmanii c-am valoare\", \"femeile-s perverse/umbla dupa bani\", \"sunt baiat ciumec si dau cu bishtarii\" si alte filozofii grobiene debitate de Copilu' Avortat si Stefan de la Strauleshti, sau cum s-or numi filozofii astia.
 
Old 03-07-04, 23:25   #3
Johnny6600

Stage 2
 
Johnny6600's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 51
Default

Muzica pe care o asculti nu indica ce fel de om esti. Pe mine ma deranjeaza cei care spun exact ce ai spus tu de manele. Stiu ca unele cantece sunt stupide si ca majoritatea sunt copiate dar exista si manele frumoase care sunt ascultate de multi. O astfel de manea este acum \"De ce ma minti\". Ce-i poti reprosa ? E si o varianta house destul de misto. Am zis ca nu sunt manelist pentru ca ascult mai multe genuri de muzica dar ma enervez cand zice cate unu ca nu am voie sa ascult manele in masina. Iar chestia cu ascultatu la maxim cu geamurile deschise e altceva. Foarte multi fac chestia asta si nu cred ca e o regula sa asculti numai anumite genuri de muzica la maxim. Daca vreau pun si muzica simfonica si ascult la maxim.
Johnny6600 is offline  
Old 04-07-04, 00:43   #4
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Din partea mea, poti sa asculti manele pana ti-or plezni timpanele, e o tara democratica. Dar e ca si cu fumatul, eu sunt nefumator si n-am de ce sa respir otrava involuntar de fiecare data cand merg intr-un bar, asa cum nu sunt nevoit sa ascult miorlaiala la toti tziganii pe la stopuri care pe mine sincer ma deranjeaza enorm. Am zis, e parerea mea si o poti comenta la nesfarsit, n-ai sa-mi dovedesti nimic. Pt mine, fanul manelelor=limitat in gandire, doar si pt faptul ca se lasa impresionat de mesajele absolut geniale transmise de ele. Iar chestia cu remixatul manelelor pe house deja ma dezgusta rau de tot, se vede treaba ca a cam apus era manelelor si nu mai stiu disperatii cum sa isi mai castige fani. Si sa stii ca muzica pe care iti place sa o asculti iti indica EXACT o trasatura de caracter, muzica a fost si va fi intotdeauna corelata cu comportamentul uman. Inca o data, parerea mea proprie si personala...
PS:Scuze daca am jignit pe cineva cu aceste mesaje, scopul nu a fost acesta.
 
Old 04-07-04, 03:28   #5
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

ATENTIE !!! MESAJ SCHIMBAT AZI 13.07.2004 !!!


Hai ca am deschis topicul si am schimbat mesajul ... Ma baieti ... de naiba va cretati voi pe manele si pe house ??? Da si eu ascult Scooter de imi sar difuzoarele la masina si in casa imi bat vecinii in tzava ... DJ^ Tiesto , House , progressive , Trance , hip-hop , dar sunt momente cand ascult si manele , sa ma zgandareasca la ureche ...
Si nu demult , au aparut si manele cu sa imi bag , sa ti-o fac , sa o fac pe mata , sa te las lata , sa iti pun salamu' , si alte mizerii de genul scrise si cantate de un limitat mintal electronic prin legaturile dintre neuroni, zlatar care se intituleaza Rudarel , cu capu chel , si chel si pe dinauntru ...
Dedicatii la el grupa mare .. ptr gore care abia a iesit din parnaie si si-a imbogatzit colectia cu inca 5 bile pe p#l@ si acum are 214 si cotoru cat schimbatorul de la raba , ptr veta care e cu tzava in fapt pe mirc , ptr fetele cu gura calda ,... nemernicii si jeguri de genul ....
Dar ... pe langa genul de manea care o asculti cand \" N-ai baut , n-ai mancat , de sub masa ai platit si ceri sa ti se dea prosopul !\" cand orice manea o auzi e ... vaiiii durere ... numai aberatii spuse si cuvinte stalcite , DUSMANIIII cu 70 de \" i \" fetita lu tata , ca masa a supt ( beep ) ./.. mai sunt si manele care au o coloana sonora care mie mi se pare destul de frumoasa !
Cum a spus si Jhonny600 ... Liviu Guta - De ce ma minti ... sau Sorin copilul de caca & abramburelita - De ce ma minti , este o melodie care pe mine ( nu vresurile care sunt scrise cu degetul mijlociu de la mana stanga a piciorului din mijloc - cu mama ei care nu il f#te si pe el in gura putin si nu il lasa sa ii dea limbi pe stop ) deci melodie care pe mine coloana sonora ascultata la volum redus parca ma linisteste ... duce la inima ... si mai sunt cateva care au acelasi efect ...
Dar dintre toate manelele maxim 5 % au farmec ... restul sunt niste mizerii ... iar Seful Infectiilor este Costitza Limbutza Ionica !
Auzi ... ultima aberatzie de genul la care imi vine sa f#t cu ceva in televizor cand ii vaz mutra : Hai mamy sau Vai mamy .. ca nici nu m-a interesat cum se numeste cand i-am vazut mecla mi-am bagat p#l@ in el de \" k-lumea TV \" ... ceva cu mamy ... sau mami ...
Vai Mata ... auzi la el .. Ce faci Pisy ? Ha Ha Ha ... Lumea muzicala e plina de proaste , prosti , inculti sunt peste tot dar mai ales in Manele ( fara suparare ) ptr ca romanul prin manea s-a tziganizat ...
Si din 100 de piese maneliste , doar 5 sunt bune ( combinatie intre versuri , limba nepocita si muzica destul de buna ) ,... restul sunt de latrina ... melodii compuse cand stateau pe buda ...
Atat am avut de spus !
Deci ... nu sunt pro manele ! ptr ca ma lipsesc de cele 5 % in favoarea altor melodii ... se poate trai si fara manele ...
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 08-07-04, 09:40   #6
HAMMER

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 69
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BogdanCMS\"
Ce se mai ataca lumea de la un timp...Zici ca-i injuri de mama sau ceva. Johnny6600, daca esti tipu' de om care asculta manele cu inaltele la maxim cu geamurile lasate ca sa-l auda \"baietzashii\" la stopuri, atunci esti tipul de om pe care-l urasc cel mai mult. Daca insa nu-ti faci un hobby grotesc din ascultatul manelelor, atunci esti ok, merge. E bine acum??? E parerea mea si poti sa te ataci cat vrei. Ascultatul manelelor mi se pare o dovada de cultura suburbana de \"jmecher de cartier\" sau \"baiat de baiat\", mai bine zis incultura, unde aspiratiile in viata sunt \"mor dusmanii c-am valoare\", \"femeile-s perverse/umbla dupa bani\", \"sunt baiat ciumec si dau cu bishtarii\" si alte filozofii grobiene debitate de Copilu' Avortat si Stefan de la Strauleshti, sau cum s-or numi filozofii astia.

Mai iuns pe suflet Bogdane, ma bucur sa vad ca mai sunt si oameni in tara asta, din pacate din ce in ce mai putini. Sa traiesti, arde-i pe inculti.
__________________
\\\"VIATA E UN MECI LA CATEGORIA GREA
CEA MAI BUNA LOVITURA RAMANE ESCHIVA
AI O SINGURA REPRIZA, N-ARE CINE SA TE-ASCUNDA
TRAGI CU DINTII PANA-N ULTIMA SECUNDA\\\"
HAMMER is offline  
Old 11-07-04, 22:43   #7
Johnny6600

Stage 2
 
Johnny6600's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 51
Default Re:

Ma intreb cine e incultul ? Eu care ascult manele sau HAMMER care nu e in stare sa scrie o fraza fara greseli de ortografie? Invata alfabetul si poate mai discutam. Sa zicem ca eu sunt incult dar voi sunteti rasisti si din cate stiu eu asta e mult mai rau. Oricum daca stiti si voi ceva despre masini va credeti destepti? Oamenii destepti fac lucruri despre care voi nu faceti decat sa discutati pe un amarat de forum. Pe Adrian sau pe Guta ii cunoaste lumea , unii chiar ii respecta si ei vor ramane in istorie asa inculti cum sant pe cand voi sunteti doar niste umbre care pierd vremea pe forumuri si vorbesc despre tuning incercand sa dea un sens vietii lor.
Johnny6600 is offline  
Old 12-07-04, 01:15   #8
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by \"Johnny6600\"
Ma intreb cine e incultul ? Eu care ascult manele sau HAMMER care nu e in stare sa scrie o fraza fara greseli de ortografie? Invata alfabetul si poate mai discutam. Sa zicem ca eu sunt incult dar voi sunteti rasisti si din cate stiu eu asta e mult mai rau. Oricum daca stiti si voi ceva despre masini va credeti destepti? Oamenii destepti fac lucruri despre care voi nu faceti decat sa discutati pe un amarat de forum. Pe Adrian sau pe Guta ii cunoaste lumea , unii chiar ii respecta si ei vor ramane in istorie asa inculti cum sant pe cand voi sunteti doar niste umbre care pierd vremea pe forumuri si vorbesc despre tuning incercand sa dea un sens vietii lor.
1. Micile scapari de gramatica pe forum sunt acceptabile la fel de mult cum sunt si pe chat, unde se vb prescurtat...stii cum se vb pe un chat, nu?
2. Heil Hitler! Uber alles sind uns! Achtung juden und zigeunen! Puahahaha...auzi rasishti...baiete ma faci sa rad, pe bune, esti haios rau...Cand o sa te prinda odata o banda te tigani si o sa te jefuiasca sau, Doamne fereste, o sa te injunghie ca nu le-ai dat 10.000lei pe care ii aveai in buzunar, n-o sa ma mai faci rasist...Pe ce planeta traiesti?
3. Acesta este un forum despre masini si, pe langa asta, despre alte lucruri mai mult sau mai putin legate de ele. Ideea unui forum este sa ne impartasim parerile si ideile despre un subiect comun. Daca nu-ti convine, n-ai decat sa nu mai postezi p-aici.
4. Adrian si Gutza, mda, maaaare artisti si filozofi...ia sa vedem ce ne povatuiesc ei:\"pe la spate, pe la spate/asa vor femeile toate\",\"sunt baiat de baiat...sunt ciumec , am valoare...dusmanii sa moara de ciuda c-arunc cu bishtarii...nehalito..cicaracacichica...obosito\"...deci o adunatura de bacterii fonice si putreziciuni in exprimare...
5. O mare parte din \"umbrele\" astea stiu cu ce se mananca o masina mai mult decat ai stii tu cum se fierbe un ou...Unele din \"umbre\" chiar au desfacut un motor in bucatzi si refacut/modificat pe cand tu te chinuiai sa intelegi ce e cu manerul ala mare din masina pe care sunt desenate cifre de la 1 la 5 si un R. R sa stii ca nu vine de la Racheta...
In final, iti doresc sanatate maxima, sa-ti urmezi \"idolii\" care vor ramane cu siguranta in istorie, ca ai ce invata de la ei, si, nu uita un lucru: \"Arbeit macht frei!\"
 
Old 12-07-04, 03:28   #9
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Johnny6600\"
Ma intreb cine e incultul ? Eu care ascult manele sau HAMMER care nu e in stare sa scrie o fraza fara greseli de ortografie? Invata alfabetul si poate mai discutam. Sa zicem ca eu sunt incult dar voi sunteti rasisti si din cate stiu eu asta e mult mai rau. Oricum daca stiti si voi ceva despre masini va credeti destepti? Oamenii destepti fac lucruri despre care voi nu faceti decat sa discutati pe un amarat de forum. Pe Adrian sau pe Guta ii cunoaste lumea , unii chiar ii respecta si ei vor ramane in istorie asa inculti cum sant pe cand voi sunteti doar niste umbre care pierd vremea pe forumuri si vorbesc despre tuning incercand sa dea un sens vietii lor.
mi-ar fi rushine in locu` tau... chiar ce invetzi tu de la gutza ma? ala nu stie sa vorbeasca... ahh m-am saturat de voi..apropo wtf r you doin here... www.manele.ro nu au forum ?
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 12-07-04, 08:27   #10
HAMMER

Stage 2
 
Join Date: May 2004
Posts: 69
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Johnny6600\"
Ma intreb cine e incultul ? Eu care ascult manele sau HAMMER care nu e in stare sa scrie o fraza fara greseli de ortografie? Invata alfabetul si poate mai discutam. Sa zicem ca eu sunt incult dar voi sunteti rasisti si din cate stiu eu asta e mult mai rau. Oricum daca stiti si voi ceva despre masini va credeti destepti? Oamenii destepti fac lucruri despre care voi nu faceti decat sa discutati pe un amarat de forum. Pe Adrian sau pe Guta ii cunoaste lumea , unii chiar ii respecta si ei vor ramane in istorie asa inculti cum sant pe cand voi sunteti doar niste umbre care pierd vremea pe forumuri si vorbesc despre tuning incercand sa dea un sens vietii lor.
Cu toate ca ma obosesc degeaba sa-ti raspund, pt ca oricum n-o sa intelegi nimic, iata: Mai intai invata tu ceea ce inseamna greseala de orotgrafie, pt ca tastarea unei litere in plus intr-un cuvant nu se numeste asa. In analele (ai grija ca anale nu inseamna ceea ce crezi tu) istoriei Romaniei au ramas intr-adevar oameni de valoare si nu handicapati gen copilul avorton sau altii asa ca mai lasa-ne nene cu marii artisit ai neamului. Nu ti-a reprosat nimeni ca asculti manele, adu-ti aminte ca traim intr-o tara libera si fiecare poate si trebuie sa aiba pareri sau opinii diferite. Cat despre faptul ca suntem rasisti, la fel de bine si tu esti rasist, pentru ca sunt convins ca nu suporti muzica (n-am spus alta muzica pt ca maneaua nu e muzica); dar cred ca te-am pierdut deja.
Exemple de artisti care au rama sau vor ramane in istorie(sigur n-ai auzit de ei):
1. Fredy Mercury - Queen
2. Pink Floyd
3. Deep Purple
4. Mario Lanza
5. Salvatore Adamo
6. Edith Piaf
7. Luciano Pavarotti
8. Nicolae Herlea
9. Ludovic Spiess
10.Toma Caragiu, Anda Calugareanu, Stefan Banica, si lista poate continua pentru ca au fost multe valori in tara asta dar din pacate din cauza unora ca tine au inceput sa se uite.Atat am avut de zis si o sa-ti traduc si una din expresiile in germana, asa ca sa intelegi despre ce era vorba: \"Munca elibereaza\".............................
HAMMER is offline  
Old 12-07-04, 09:28   #11
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Hammer, lasa-l nene, ca pt el Gutza reprezinta incununarea bunului gust asha cum pt toti manelisti pragurile Gti, inscriptiile M si AMG pe Dacie si ouale Kinder in antena reprezinta desavarsirea unui tuning de succes...
Proprietarul Nasolenzei aleaia poate ca s-a vrut un om haios si a intentionat sa distreze lumea cu inscriptiile alea, pana si un handicapat mintal isi dadea seama ca se face de tot rasul cu alea...Propun premiul \"Cea mai buna dovada a cum sa te faci de kko cu un nr si 3 litere\"...
 
Old 12-07-04, 23:17   #12
Johnny6600

Stage 2
 
Johnny6600's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 51
Default

Mai Hammer cred ca ti-a luat mult timp sa cauti numele alea de artisti pe care le-ai enumerat. Eu nu am nimic cu acei artisti si foarte multe cantece vechi sunt frumoase si le-as asculta cu placere oricand. Daca e sa vorbim de cantareti valorosi ai uitat de Elvis sau de Frank Sinatra dar nu asta e problema. As vrea totusi sa stiu cand ai ascultat tu ultima oara Edith Piaf in masina sau cate din albumele lor le ai acasa cumparate nu luate de pe net. Crezi ca m-ai impresionat cu ceva ? In nici un caz ! Eu nu am spus ca sunt inebunit dupa manele sau ca ele inspira ceva demn. Am spus doar ca unele manele au un ritm frumos si nu au nimic obscen. Dar voi sunteti atat de orbiti de ura voastra fata de manele si de tigani incat nu puteti accepta adevarul. Oricum toti sunt atat de inversunati cand vine vorba de manele dar daca e sa iei un album cu Parazitii o sa-ti dai seama ca majoritatea cantecelor lor sunt mult mai obscene decat Pe la spate pe la spate. Si daca stau sa ma gandesc bine chiar Parazitii au cantat o manea cu niste fete : Milioanele milioanele . Asa ca tu care asculti Parazitii(se vede dupa semnatura) nu-mi tine mie predici despre muzica buna pentru ca Parazitii nu sunt o formatie extraordinara. Si se mai lauda ca au mesaj si chestii de-astea dar de fapt ei incearca sa faca ceea ce vor toti cantaretii : sa obtina bani . Daca le-ai ascultat albumele spune-mi ce invataturi ai tras din versurile lor ? Sau din versurile lui 50 cent(Geth rich or die trying) ? Chiar treburie sa mori daca nu ai bani ? Toata muzica asta de negri are alt mesaj decat Adrian. Ce vezi in videoclipurile lor : masini scumpe si tipe cat mai dezbracate dar totusi impotriva lor nu aveti nimic.



BogdanCMS ai dreptate , fiecare are pasiunea lui. Daca unii prefera sa desfaca si sa modifice motoare altii prefera sa desfaca un computer , sa-l overclokeze sau chestii de-astea. Eu nu vreau sa ne certam atat pe tema asta ppentru ca e o prostie dar in primul rand ma-ti facut incult si nici macar nu ma cunoasteti, Daca ascult uneori manele nu inseamna ca sunt incult. Manele am inceput sa ascult datorita unei fete dar acum le ascult pur si simplu ca ma inveselesc. Nu am ca idoli pe Adrian sau pe Guta dar ei prosti asa cum sunt au reusit sa scoata mai multi bani decat unul cu 3 facultati. Nu are rost sa ne mai certam pe tema asta pentru ca avem convingeri diferite. Eu sunt de parere ca toti oamenii trebuie acceptati indiferent de culoarea pielii atat timp cat nu atenteaza la libertatea mea. Si sa stii ca nu toti tiganii te injunghie pentru 10000 . Sunt si destui romani care au ales calea asta datorita saraciei sau prostiei dar de ei nu zici nimic. Eu am prieteni si tigani si nu fac diferenta intre ei si prietenii romani. Chiar daca am doar 20 de ani am invatat ca in societate toti trebuie acceptati asa cum sunt. Cat despre tiganii care fac lucruri ilegale nu le doresc decat sa infunde puscaria!
Johnny6600 is offline  
Old 12-07-04, 23:46   #13
BogdanCMS
Guest
 
Posts: n/a
Default

Ar trebui un topic pt toata polemica asta...
Stii care e diferenta dintre manelistii si raperi? Manelistii promoveaza vulgaritatea, obscenitatea si prostul gust, deci subliniez promoveaza, chiar incurajeaza, pe cand raperii relateaza doar ce se intampla cu adevarat pe strazi. Si aici nu vb de trepadushii de la noi, unde, dupa parerea mea, doar Parazitii sunt aproape de ce tb sa fie un rap(daca asculti atent versurile lor, ai sa detectezi o anumita ironie sau sarcasm in spatele obscenitatilor, o ironie asupra vietii de zi cu zi in Ro, si, oricum, nu injura ca porcii degeaba cum injura Mafia), vorbesc de \"adevaratii\" raperi de peste ocean, care au inteles ca modul lor periculos de a trai, pt ca ei chiar au trait asa, poate fi exprimat in versuri inteligente(pt ca sunt intr-adevar f inteligente, chiar daca unora nu li se pare, pt ca sunt vorbite in slang, si nu in engleza comuna) si asta le poate aduce bani si faima. Si o fac pe un fond de calitate. La manelistii, nostri, care nu sunt decat niste nenorociti de tzigani(nu o sa insir acumistoria lor, de unde se trag, cum s-au aciuiat tziganii prin Europa si cum si-au facut din furt si inselaciune un mod de viata, si asta n-o spun eu, ci o spune istoria) care au profitat de prostul gust al romanilor in general si de preferintele lui pt kitch si ieftineala pt a-si face un renume, aducand la suprafatza tot ce-i mai jegos si mai infect in om.
Eu nu zic ca n-ai voie sa asculti manele, daca tie iti plac f bine, insa parerea mea e ca n-ar trebui, pt ca cred sincer ca iti pot afecta intelectul si te pot duce in jos spre nivelul lor de gandire, iti pot influenta negativ modul de viata, de comportament. Uite-te cum ne priveste Europa, ca ultima natie de tzigani si hoti, din tzigani nu ne-au scos, si asta e f adevarat, pt ca marea majoritate au ajuns niste tzigani ei insisi prin comportament in urma influentei sub-culturii asteia. Eu ma intreb oare, cand o sa ne civilizam si o sa redescoperim iarashi valorile noastre de romani, pt ca noi ca romani, iti spun, daca am fi un pic mai civilizati si mai uniti, am fi peste orice natiune din lumea asta, asta pt ca suntem f inteligenti. Insa inteligenta noastra este tinuta undeva jos din cauza inculturii in general, incultura promovata in mare parte si de aceste \"semnale\" josnice...
E, poate ca m-am infierbantat putin cu \"discursul\" asta, dar am simtit nevoia sa explic, cel putin din punctul meu de vedere, de ce manelele n-ar tb sa mai fie bagate in seama...
 
Old 13-07-04, 12:02   #14
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

Baa, voi vedeti pt c *** d motiv va certati???

Ati ramas fara motive d cearta??
Fiecare asculta ce vrea cerebelu` (stiu k exista si un creier pe langa cerebel asa k nu ma faceti incult) lui si nimeni nu ii poate interzice acest lucru.
Io unu ascult cam orice are un beat/ritm si bass.
Un expl ar fi Alexandra Ungureanu - Lumea viseaza - melodie p care am ascultat-o d vreo 200 d ori fara sa ma plictisesc.
Recunosc k mai ascult si manele dar nu manele d genu Cikalaka ciki - draci & others. Sunt si unele manele frumoase care nu se refera la cati bani/femei are o anumita pers.

Cat despre
1. Fredy Mercury - Queen
2. Pink Floyd
3. Deep Purple
4. Mario Lanza
5. Salvatore Adamo
6. Edith Piaf
7. Luciano Pavarotti
8. Nicolae Herlea
9. Ludovic Spiess
10.Toma Caragiu, Anda Calugareanu, Stefan Banica

Am auzit d toti, i-am ascultat, dar nu va mint k mi-ar fi placut...
Acu sa nu imi sariti in cap

Bafta la toata lumea!
CataNOS is offline  
Old 13-07-04, 12:45   #15
IS 18 BOG

Stage 5
 
IS 18 BOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 913
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Johnny6600\"
BogdanCMS poate imi spui si mie cum arata o masina de manelist
da o masina de roker cum arata ?
ce aveti cu manelistii mai ?
maneaua e un gen de muzica precum altele va deranjeaza o gagica ce da din buric , tztze si cur la manele sau un rocker ce da din cap ????????
__________________
Moldovean incurabil si ma mandresc cu asta !
IS 18 BOG is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -