Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-12, 01:05   #1
DeviLC

Stage 1
 
DeviLC's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 15
Member of:
[DACIA]
[Fiat]
Exclamation Ce ar putea fi?

Salut, am si eu o problema cu partea electrica la stergatoare. Acum vreo 3-4 zile mi-a ars siguranta de 20A si nu mai merg nici stergatoarele nici motorasele pt apa. Am zis ca se mai intampla sa se arda cateodata vreo siguranta si am schimbat-o, am facut proba, total mergea bine far numai pt vreo 10 Secunde pana a ars-o si pe a doua. Spuneti-mi va rog de unde as putea sa incep sa verific sa vad poate face scurt pe undeva, daca am apuc sa desfac vreau sa si termin in aceeasi zi pt ca am un program cam aiurea la munca si am nevoie de masina. Masina este un fiat brava din 2000 motor 1.2 16v. Astept parerile voastre. Ms mult
DeviLC is offline   Reply With Quote
Old 14-04-12, 11:33   #2
adrian ph26cip

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 61
Default Re: Ce ar putea fi?

verifica firele de la motorasul de apa sa nu faca scurt acolo si mai incearca cu o sig de 20 si dak iar se arde pune una de 25,nu mai mare Bafta
adrian ph26cip is offline   Reply With Quote
Old 26-04-12, 16:53   #3
DeviLC

Stage 1
 
DeviLC's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 15
Member of:
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Ce ar putea fi?

Cred si sper ca am rezolvat, am fost la un service auto ca singur nu i-am dat de capat si mi-au schimbat motorasul de la stergatoare fata cica era dus. Ms pt sfaturi
DeviLC is offline   Reply With Quote
Old 27-04-12, 19:21   #4
DeviLC

Stage 1
 
DeviLC's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 15
Member of:
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Ce ar putea fi?

Quote:
Originally Posted by DeviLC View Post
Cred si sper ca am rezolvat, am fost la un service auto ca singur nu i-am dat de capat si mi-au schimbat motorasul de la stergatoare fata cica era dus. Ms pt sfaturi
Se pare ca nu era asta, va rog ajutati-ma cu niste idei ca nu stiu ce sa mai fac aici ploua incontinuu si nu pot sa circul deloc. Ms mult
DeviLC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -