Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Zona tehnica Fiat

Zona tehnica Fiat Zona tehnica, secrete, tips&tricks Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-10, 19:59   #1
Bogey

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Bravo - Zgomot Ciudat

Salut ! Am si eu o mica problema..poate ma puteti ajuta cu o idee .Am achizitionat un Fiat bravo nou ...am 1000 km parcusi dar uneori la incetinire (10-15 km) se aude un zgomot , nu f puternic un mic trancanit..in special cand las piciorul de pe acceleratie cand vreau sa incetinesc sau cand sunt in a 1a ,a 2 A..la viteza mai mare nu se aude nimic.Tin sa mentionez ca mica problema nu se aude constant si doar uneori si mi se intampla de cand am scos-o din showroom de la Fiat..adica de la inceput.Ce ar putea sa fie ?Ceva grav,mai putin grav,nimic grav ?Astept reactii , pareri ..(nu ma pricep la masini)
Va multumesc !
Bogey is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 20:35   #2
Motan94

Stage 3
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 154
Default Re: Zgomot ciudat Fiat Bravo nou !

verifica discuriile de frana poate e vreunul ovalizat
Motan94 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 20:37   #3
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Zgomot ciudat Fiat Bravo nou !

Daca e nou ai garantie...cel mai bine te duci la ei sa vezi ce are.
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 20:44   #4
Bogey

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Re: Zgomot ciudat Fiat Bravo nou !

Quote:
Originally Posted by Motan94 View Post
verifica discuriile de frana poate e vreunul ovalizat
cum as putea sa verific discurile de frana?de unde sa incep cum sa fac ?sunt 0 in domeniul auto,mai ales tehnic..merci frumos de raspuns si astept si alte idei..vroiam sa-mi fac o idee ..ma duc la ei ca e in garantie..dar niste raspunsuri de la oameni mai priceputi din inainte nu-mi fac rau
Bogey is offline   Reply With Quote
Old 16-06-10, 20:45   #5
Bogey

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Re: Zgomot ciudat Fiat Bravo nou !

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Daca e nou ai garantie...cel mai bine te duci la ei sa vezi ce are.
ma duc la ei curand..vroiam sa aflu mai multe inainte ce ar putea sa fie , merci mult
Bogey is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 19:45   #6
Bogey

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Re: Zgomot ciudat Fiat Bravo nou !

Quote:
Originally Posted by Bogey View Post
ma duc la ei curand..vroiam sa aflu mai multe inainte ce ar putea sa fie , merci mult
Am fost azi la ei ..mi-au zis ca are ceva dar le trebuie mai mult timp sa se uite si sa o cerceteze mai bine..a ramas sa o las acolo sapt viitoare..Oricum mi se pare ciudat la o masina noua sa ai deja probleme la 1000 km parcursi(cu toate ca de la inceput am observat ca e ceva ciudat cu zgomotul ala).Acum.. va intreb pe voi ce pareri aveti despre Fiat bravo , despre masinile fiat in general, sunt bune sau nu ?m-am pacalit sau nu ? merci mult astept raspunsuri
Bogey is offline   Reply With Quote
Old 17-06-10, 19:48   #7
Bogey

Stock
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 5
Default Re: Zgomot ciudat Fiat Bravo nou !

Quote:
Originally Posted by Motan94 View Post
verifica discuriile de frana poate e vreunul ovalizat
Am fost azi la ei ..mi-au zis ca are ceva dar le trebuie mai mult timp sa se uite si sa o cerceteze mai bine..a ramas sa o las acolo sapt viitoare..Oricum mi se pare ciudat la o masina noua sa ai deja probleme la 1000 km parcursi(cu toate ca de la inceput am observat ca e ceva ciudat cu zgomotul ala).Acum.. va intreb pe voi ce pareri aveti despre Fiat bravo , despre masinile fiat in general, sunt bune sau nu ?m-am pacalit sau nu ? merci mult astept raspunsuri
Bogey is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 14:54   #8
KillerINC

Stage 5
 
KillerINC's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 3,212
Member of:
[Street 4 Cars]
[ALFA ROMEO]
[RENAULT]
Default Re: Bravo - Zgomot Ciudat

ce sa iti zic . am avut in probe doua saptamani noul fiat bravo 1.4 tjet 150 cp , am facut aproximativ 1700 km cu el (vreo 500 au fost doar pitesti - c de arges - vidraru - balea lac - sibiu - valcea - pitesti) si nu am avut nici cea mai mica problema cu el . avea deja vreo 20000 de km , si cel putin cand am fost la balea , l-am testat la maxim pe viraje , franari , etc , si pur si simplu s-a comportat exceptional . parerea mea e ca , asa cum se intampla a orice marca, depinde de noroc
__________________

KillerINC is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -