Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-16, 17:00   #1
alexandru_vl

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 20
Default Am nevoie de ajutor ....

Salut am probleme cu masina am o nubira 1 din 2000 1.6 benzina am probleme cu motoru imi merge in 3 pistoane si nu pot reusi sa pun al 4 piston in functiune daca o lasa sa mearga in 3 pistoane pana la urma mi se incinge catalizator de mai are putin si ia foc... am schimbat bujiile noi fise de la bobina de inductie noi bobina e noua distributia a fost si ia schimbat si este puna la punc fara probleme nu sitiu ce sa ii mai fac sau ce sa mai verific daca trag in bobina de inductie fisa 1 2 si 3 moare motor ... daca trag fisa 4 de la bujie imi da scateie peste tot dar nu se schimba turatia de la motor nimic ... este posibil sa fie parte electrica pe firu de la mufa care intra in bobina de inductie ... a patit cineva ceva asemanator sau a auzit ... bobina am puso si pe alta masina tot o nubira 1 si merge perfect cu fisele noi si totu e in ordine daca incerc cu tester am sansa sa obtin defectia daca exista ?? multumesc o zi buna
alexandru_vl is offline   Reply With Quote
Old 14-03-16, 19:36   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Am nevoie de ajutor ....

verifica compresia pe cilindrul ala, de mai multe ori, la un mecanic care stie ce face.
injectoarele le-ai verificat? scoti rampa cu totul si dai scurt la automat, sa vezi daca pulverizeaza toate
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -