Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-14, 19:54   #1
Stormionn

Stage 3
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 91
Default Nu stiu daca este normal sau nu, dar poate aveti idee

Salutare,

Auto - Cielo exe 1,5 8v e-tec e3

Am sesizat de curand atunci cand actionez geamurile electrice ca balbaie putin motorul , iar cand am pozitiile aprinse , lumini in bord se observa cum se diminueaza luminozitatea atunci cand actionez geamurile electrice si tremura si motorul . (tremuratul este slab dar sesizabil)

Se intampla la relanti in mers nu imi dau seama.


Vreo idee ?

Si mai am o problema desi am schimbat fisele la bujii (pt ca era una prajita nu mai trecea scanteia de negreala ) a mers vreo 2 sapt cum trebuia tragea etc , iar acum face din cand in cand , atunci cand ii dau pedala are lag vreo 2-3 sec - da sa se acelereze se aude un zgomot infundat dupa care isi da drumul si te baga in scaun ....


Orice pont este bine venit

Last edited by Stormionn; 14-07-14 at 20:23.
Stormionn is offline   Reply With Quote
Old 14-07-14, 20:06   #2
B53UMI

Stage 3
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 145
Default Re: Nu stiu daca este normal sau nu, dar poate aveti idee

Era util daca mentionai "obiectul" in cauza. Asa, in general, iti recomand un reset urmat idle learn folosind incarcarea maxima (faruri, proiectoare, dezaburire, ventilatie, AC. Pentru inceput. Nu costa nimic in afara de putin timp.
B53UMI is offline   Reply With Quote
Old 14-07-14, 20:20   #3
Stormionn

Stage 3
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 91
Default Re: Nu stiu daca este normal sau nu, dar poate aveti idee

Quote:
Originally Posted by B53UMI View Post
Era util daca mentionai "obiectul" in cauza. Asa, in general, iti recomand un reset urmat idle learn folosind incarcarea maxima (faruri, proiectoare, dezaburire, ventilatie, AC. Pentru inceput. Nu costa nimic in afara de putin timp.

Daca cunosteam obiectul il mentionam, asa eu va spun si voua ce sesizez vizual/fizic in comportamentul masinii.
Am sa pun in aplicare curand sfatul tau. MS
Stormionn is offline   Reply With Quote
Old 15-07-14, 17:43   #4
B53UMI

Stage 3
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 145
Default Re: Nu stiu daca este normal sau nu, dar poate aveti idee

Daca nu reusesti sa obtii ceva mai bun, procedeaza la o curatare a corpului clapetei si a IAC-ului.
B53UMI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -