Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-14, 10:42   #1
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default abureste parbriz

salut,
am o problema ciudata, cel putin nu am mai intalnit la nimeni problema asta, imi abureste jumatate de parbriz.si daca dau drumu la aeroterma si daca nu ii dau drumu...
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-14, 11:32   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: abureste parbriz

Nu ai intalnit tu... au intalnit altii, in schimb Cel mai probabil ai caloriferul de caldura spart (sau, in cel mai bun caz, un furtun)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 18-03-14, 12:11   #3
SkizZo

Stage 4
 
SkizZo's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 234
Default Re: abureste parbriz

La fel ca si GEO_ZGA am aceeasi parere.De vina este radiatorul de incalzire din interior,de la aeroterma.
Poti sa verifici la mocheta jos,sa vezi daca e pe undeva umed,dar ti-as recomanda sa il schimbi cat mai curand,pana nu o sa iti curga fara oprire in masina,la fel cum mi s-a intamplat mie cu un radiator de incalzire cumparat din magazin(si acum mai e umed podul pedalier,dupa aproximativ 2 saptamani,in care mi-a curs peste 3L de antigel).

Vezi ce cumperi de la magazin,daca gasesti piese ieftine si proaste mai bine uiti si cauti la dezmembrari ceva original.Numai bine !!
SkizZo is offline   Reply With Quote
Old 21-03-14, 21:36   #4
danutz_2007

Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 316
Default Re: abureste parbriz

salut,
de cand s-a incalzit afara nu mai abureste absolut deloc, m-am uitat la mocheta si nu este udaabsolut deloc, antigelu nu scade din borcan...nu stiu ce sa mai zic...
danutz_2007 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-14, 01:24   #5
SkizZo

Stage 4
 
SkizZo's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 234
Default Re: abureste parbriz

Quote:
Originally Posted by danutz_2007 View Post
salut,
de cand s-a incalzit afara nu mai abureste absolut deloc, m-am uitat la mocheta si nu este udaabsolut deloc, antigelu nu scade din borcan...nu stiu ce sa mai zic...
Dar daca dai drumu la aeroterma,iti abureste parbrizul ?! Incearca sa te mai uiti pe locasurile de la aeroterma,ce duc catre picioare (pe unde vine caldura la picioare) si vezi daca e umed sau uscat
SkizZo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -