Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-14, 20:01   #1
andreim92

Stage 1
 
andreim92's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 10
Default Problema aprindere matiz

Salut baieti,am si o problema la matiz u lu mama...masina merge in 2....am scos fisa 2 si am observat ca la fel....ramane in 2...am scos bujia am arso-o bine etc....am pus o la loc...nimic...am cumparat bujie noua am pus o acolo nimic...aveti idee ce poate fii? Tin sa precizes ca fisa da curent .
andreim92 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-14, 20:34   #2
plopyyy

Stage 5
 
plopyyy's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 857
Default re: Problema aprindere matiz

Prietene nu te astepta ca iti va raspunde cineva, in locul unde nu ai postat corect.
plopyyy is offline   Reply With Quote
Old 17-02-14, 18:37   #3
alexwrc

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 137
Arrow Re: Problema aprindere matiz

Quote:
Originally Posted by andreim92 View Post
Salut baieti,am si o problema la matiz u lu mama...masina merge in 2....am scos fisa 2 si am observat ca la fel....ramane in 2...am scos bujia am arso-o bine etc....am pus o la loc...nimic...am cumparat bujie noua am pus o acolo nimic...aveti idee ce poate fii? Tin sa precizes ca fisa da curent .
schimba si fisa ,iar daca nu e nici o diferenta inverseaza injectorul 2 cu .3 si vezi daca se muta problema la 3.daca nu ,ia si copresia motorului.
alexwrc is offline   Reply With Quote
Old 26-02-14, 14:23   #4
laurentiu NT

Stage 4
 
laurentiu NT's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Problema aprindere matiz

Quote:
Originally Posted by andreim92 View Post
Salut baieti,am si o problema la matiz u lu mama...masina merge in 2....am scos fisa 2 si am observat ca la fel....ramane in 2...am scos bujia am arso-o bine etc....am pus o la loc...nimic...am cumparat bujie noua am pus o acolo nimic...aveti idee ce poate fii? Tin sa precizes ca fisa da curent .
Verifica capacul de la delco.
laurentiu NT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -