Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 26-06-13, 17:44   #1
jamalosu

Stage 3
 
jamalosu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 81
Member of:
[DAEWOO]
Default evacuare espero!!!!!!!

sal am rupt si eu 2 prezoane de la galerie in motor ....... se pot scoate fara sa dau motoru jos tinand cont ca s-au rupt de la fata????
jamalosu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 12:26   #2
jamalosu

Stage 3
 
jamalosu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 81
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

chiar nu vrea nimeni sa ma ajute sau chiar nu stie nimeni????!!!!!
jamalosu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 14:48   #3
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

mi-a rupt si mie la cielo un mecanic 2 prezoane . solutia ar fi sa dai chiuloasa jos si sa bucsezi acolo. eu ca sa nu mai dau bani cu galeata am mai luat o garnitura de la evacuare , am decupat pentru 2 cilindri, am pus silicon pentru evacuari si am strans inapoi evacuarea. pierdeam gaze pe acolo inainte . a trecut un an si inca tine bine.
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 17:31   #4
jamalosu

Stage 3
 
jamalosu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 81
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by badjoke_4life View Post
mi-a rupt si mie la cielo un mecanic 2 prezoane . solutia ar fi sa dai chiuloasa jos si sa bucsezi acolo. eu ca sa nu mai dau bani cu galeata am mai luat o garnitura de la evacuare , am decupat pentru 2 cilindri, am pus silicon pentru evacuari si am strans inapoi evacuarea. pierdeam gaze pe acolo inainte . a trecut un an si inca tine bine.
eu am inteles ca iti lasa motoru se iau niste piulite si se sudeaza pe interior pe prezon dupa care se desface ca sa nu mai scoti chiuloasa....nici nu stiu ce sa fac ce silicon ai folosit???
jamalosu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 18:50   #5
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

asa am vrut si eu sa fac dar mi s-a zis ca ma complic si ca nu e loc sa faca asta pe masina. am folosit pasta pentru etansare esapament, am luat de la cineva imprumut, nu mai tin minte cum se cheama , dar ce folosesti trebuie sa reziste la peste 350 de grade. daca completezi cu inca o garnitura in locurile unde s-au rupt prezoanele , atunci cand strangi galeria se strange bine si acolo si nu mai ai treaba
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 19:07   #6
jamalosu

Stage 3
 
jamalosu's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 81
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

Quote:
Originally Posted by badjoke_4life View Post
asa am vrut si eu sa fac dar mi s-a zis ca ma complic si ca nu e loc sa faca asta pe masina. am folosit pasta pentru etansare esapament, am luat de la cineva imprumut, nu mai tin minte cum se cheama , dar ce folosesti trebuie sa reziste la peste 350 de grade. daca completezi cu inca o garnitura in locurile unde s-au rupt prezoanele , atunci cand strangi galeria se strange bine si acolo si nu mai ai treaba
toata chestia e ca nu s-au rupt unu langa altu.....o sa fac ca si tine sper sa tina....ms mult!!!
jamalosu is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 20:32   #7
badjoke_4life

Stage 5
 
badjoke_4life's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 353
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

si la mine la fel.o sa postez o poza maine
badjoke_4life is offline   Reply With Quote
Old 30-06-13, 13:33   #8
piratu64

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 16
Default Re: evacuare espero!!!!!!!

Se pot scoate fara sa dai motorul jos. Se dau gauri in prezoanele rupte la fata si apoi se scot cu extractoare,care intra in gaura data ,la care s-a facut apoi filet. Extractorul,avand filetul pe stanga,va invarti ce a ramas din prezonul rupt si-l va scoate afara
Ai lovit ceva inalt sau ai suspensie coborata,altfel nu-mi explic cum ai lovit in galerie.
piratu64 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -