Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 23-05-13, 23:32   #1
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Question cielo 1.5 din '97 trage greu!care ar fi cauza?

ambreiajul nu patineaza....dar se simte ca trage greu..sa fie de la injectoare? am schimbat fise,bujii..filtru benzina,filtru aer,voi ce ziceti? mentionez ca motorul are 182.000 km
__________________
Daewoo cielo 1.5 8v
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 01:07   #2
Ovy_cielo

Stage 3
 
Ovy_cielo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 87
Default Re: cielo 1.5 din '97 trage greu!care ar fi cauza?

Quote:
Originally Posted by egroeg View Post
ambreiajul nu patineaza....dar se simte ca trage greu..sa fie de la injectoare? am schimbat fise,bujii..filtru benzina,filtru aer,voi ce ziceti? mentionez ca motorul are 182.000 km
Verifica si etrierii sa nu mearga putin blocata pt k intra apa si mizerie la pistonase cu timpul nu isi mai revin complet dupa franare si nu iti dai seama. eu asa am patit cu ambele roti pe fatza una dupa alta mi-au facut figura la cielo din 2006 - 104.000 km
Ovy_cielo is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 18:13   #3
egroeg

Stage 5
 
egroeg's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 734
Default Re: cielo 1.5 din '97 trage greu!care ar fi cauza?

Quote:
Originally Posted by Ovy_cielo View Post
Verifica si etrierii sa nu mearga putin blocata pt k intra apa si mizerie la pistonase cu timpul nu isi mai revin complet dupa franare si nu iti dai seama. eu asa am patit cu ambele roti pe fatza una dupa alta mi-au facut figura la cielo din 2006 - 104.000 km
am sa ferific si etrierii...ms pt raspuns...dar nu cred ca pistonasele raman blocate..la viteze foarte mici pe liber..''curge'' usor ...mi-as fi dat seama daca era sa fie problema asta...in treptele mici trage greu ...sau asa mi se pare mie...
egroeg is offline   Reply With Quote
Old 24-05-13, 23:42   #4
Lucian MC

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 446
Member of:
[DACIA]
Default Re: cielo 1.5 din '97 trage greu!care ar fi cauza?

Mai poate fi si modulul electronic din delcou care e pe duca. Asta am patit eu si ziceam ca am tico nu cielo.
Lucian MC is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 00:54   #5
Ovy_cielo

Stage 3
 
Ovy_cielo's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 87
Smile Re: cielo 1.5 din '97 trage greu!care ar fi cauza?

Quote:
Originally Posted by egroeg View Post
am sa ferific si etrierii...ms pt raspuns...dar nu cred ca pistonasele raman blocate..la viteze foarte mici pe liber..''curge'' usor ...mi-as fi dat seama daca era sa fie problema asta...in treptele mici trage greu ...sau asa mi se pare mie...
Daca zici k merge usor pe liber inseamna ca e alta problema nu stiu ce sa iti spun. eu asta am patit. verifica injectorii ca daca spui ca ai schimbat totul astia au mai ramas.spor la treaba! cand ii dai de cap sa ne spui si noua sa stim de acum incolo!
Ovy_cielo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -