Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-12, 21:14   #1
.Cheloo.

Stock
 
.Cheloo.'s Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 2
Default Pozitii Cielo

In primul rand tin sa va salut ,fiind un membru nou. As dori sa schimb pozitiile la un cielo executive( an fabricatie 2004) , insa nu am reusit sa imi dau seama cum se dau jos. O sa radeti, insa sunt incepator si nu stiu prea multe,insa de-asta m-am si inregistrat aici, pentru a invata mai multe. Vreau sa imi pun niste pozitii albe , insa nu stiu cum trebuie led sau smd? Si care din ele le pot folosi fara sa ma opreasca politia?
.Cheloo. is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 07:07   #2
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Pozitii Cielo

Scoate capacul din spatele farului prin rasucire (grija sa nu pierzi garnitura) si apoi se vede lacasul becului de pozitie. il scoti afara si acum poti inlocui becul cu led.
led-uri (cu soclu T10) gasesti in comert, recomand cat mai albe sa n-ai probleme la control.
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 23:29   #3
.Cheloo.

Stock
 
.Cheloo.'s Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 2
Default Re: Pozitii Cielo

Sa nu mai deschid alt topic, postez tot aici. Am citit acel topic facut de Alexutzu1(al carui tata e mecanic) si am vazut ca unii dintre useri spuneau ca e mai bine sa schimbi motorul cu unul de Opel , SFI , insa pot fi probleme cu RAR-ul si la ITP trebuie tot cel vechi. De ce trebuie motorul original? Acela de opel nu poate fi omologat sau care e problema? Si cam cat ar costa omologarea?

Va multumesc.
.Cheloo. is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -