Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-12, 12:07   #1
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default bec ars climatizare bord

daca ma poate ajuta si pe mine cineva , cum schimb bec ars la climatizare la cielo, cum se desface, cum shimb bec,cele doua becuri= la intrerupatorul de turatie aeroterma si la clima cald/ rece sau ars... dar nu pot da jos acea cutie... nu stiu cum sa ma exprim pt a ma face inteles... poate ma intelege cineVa care a schimbat..... multumesc anticipat
Costas_speed is offline   Reply With Quote
Old 25-01-12, 14:39   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: bec ars climatizare bord

S-a mai discutat si, inainte de a deschide topic nou, te rog sa dai un search inainte.

Ca sa-ti raspund: dai jos rama de plastic, te bagi sub bord, pe partea dreapta/fata, la pasager, in partea stanga gasesti un cablu care vine de la climatizare. Scoti siguranta aceea si tragi cablul afara. Consola de climatizare e prinsa in niste cleme, nu are suruburi, trebuie sa o fortezi cu 1-2 surubelnite subtiri, drepte, sa iasa. Tragi usor din dreapta, dupa aceea bagi o alta surubelnita in stanga... te orientezi si tu, vezi unde tin clemele.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 26-01-12, 16:40   #3
Costas_speed

Stage 3
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 79
Default Re: bec ars climatizare bord

multumesc mult...scuze pt deranj
Costas_speed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -