Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 28-12-11, 18:26   #1
freefly

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 84
Post scartaie roata

va salut.am si eu o problema destul de ciudata.ieri am fost la service si am schimbat bueletele la directie,flansele la amortizoare si am facut unghiul de fuga.astazi cand am plecat la munca toate bune si frumoase...insa cand am plecat de la servici in viraj stanga roata scartaie.scartaitul este unul ca de cauciuc si cu cat este virajul mai intenas cu atat scartaitul este mai mare.in viraj dreapta nu se aude aproape nimic.doar in viraj maxim se aude putin de tot.nu inteleg ce scartaie ca am ridicat roate si toate par la locul lor.un singur lucru stiu ca scartaia cand au umblat cei de la service si anume bucsile de la caseta de directie.mentionez ca am probleme cu planetara drepta.insa ceea ce se aude nu este o bataie este un sunet de cauciuc pe cauciuc.astept pareri.va multumesc.
freefly is offline   Reply With Quote
Old 29-12-11, 22:48   #2
freefly

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 84
Default Re: scartaie roata

revin cu rezolvarea problemei.se pare ca cei din service au intrat in sarbatori de foarte mult timp si au uitat sa imi mai stragna si pulitele la planetare........cu toate ca nu inteleg de unde zgomotul de scartait "cauciuc pe cauciuc" ?????.am ridicat masina si am verificat tot la roati.singura problema era ca planetarele nu erau stranse cum trebuia.
cred ca o sa ajungem sa ne eparam mai bine masinile in parcare decat sa mergem la service sa dam o caruta de bani.mereu cand am fost in service fie in reprezentanta fie in alta parte mereu a trebuit sa imi reglez diferite lucruri in parcare.........sa imi fac tot eu ultimele reglaje...........rusine mare........ ma gandesc la cei care nu au nici otreaba cu partea mecanica sau care nu stiu despre masina mai nimic.....si sa fim sinceri nu sunt ei vinovati.....de ce e plina tara asta de oameni incompetenti.............!!!!!?????????
freefly is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -