Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-11, 09:04   #1
herman911

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 40
Default compatibilitati tico & matiz

sal, am o intrebare si eu: se potrivesc piesele de pe tico pe matiz si viceversa? intr asta pt ca sunt din cj si nu prea gasesc la dezm. piese de matiz insa tico stiu o gramada. daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator
herman911 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 11:57   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: compatibilitati tico & matiz

Nu cred ca se potrivesc, sunt masini total diferite.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 12:02   #3
herman911

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 40
Default Re: compatibilitati tico & matiz

sal, scuze ca te contrazic, dar recent mi-am schimbat telescoapele fata cu unele de tico si is la fel. mai precis as vrea sa aflu daca si capetele de planetara se potrivesc pt ca mi s-au dus si nu gasesc decat noi la preturi sa nu zic ....
herman911 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 12:06   #4
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: compatibilitati tico & matiz

Amortizoare, bucsi, pivoti, chiar si capete de planetara... nu le poti considera piese, sunt consumabile pe care nu le cumperi de la dezmembrari, ci mereu noi.
Nu cumpara piesele astea la mana a 2a, sa nu-ti para rau dupa aceea ca ai dat banii pe ele.
Ca piese m-am gandit la directie, motor, caroserie, electrica, interior etc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 12:10   #5
herman911

Stage 2
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 40
Default Re: compatibilitati tico & matiz

ei, in fine, nu's eu expert intr-astea. sa fie consumabile dar tot imi trebuie si mi se par cam scumpe la 2-400 RON. sunt din cj si nu prea stiu unde sa caut. dak mi-ai putea recomanda tu ceva
herman911 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 10:30   #6
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: compatibilitati tico & matiz

Poti incerca sa cauti si pe net, pe www.autodaewoo.ro sau pe www.rxm.ro. Daca nu apare pe lista, poti da un telefon la ei, nu isi actualizeaza site-urile foarte des.
La 200 lei bucata nu mi se par exagerat de scumpe, tinand cont ca se schimba atat de rar... nu stiu preturile si nici magazine deosebite, in Bucuresti puteam sa-ti spun 2-3 magazine Daewoo, dar cu preturi normale la piese.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -