Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 05-09-11, 22:48   #1
Biltac

Stock
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1
Default CAUT RASPUNS URGENT VA ROG FRUMOS

Salut am si eu un cielo din 2006 si m-am apucat de mici modificari pe la el...am ceva in cap dar am dat peste un obstacol...VREAU SA IMI PUN PE EL OGLINZI ELECTRICE , INCALZITE SI RABATABIL ELECTRIC...din cate stiu pe cielo merg oglinzile de espero...acum eu vreau sa fie si rabatabile electric...cum fac asta va rog frumos lamuriti-ma si pe mine...am o nebunie in cap si vreau neeaparat sa o fac...merg si oglinzile de renault pe cielo dak da care tip...sau eu stiu poate aveti voi alta rezolvare si pentru acel rabatabil electric


Multumesc mult astept sa-mi dati si mie un raspuns...sper unul pozitiv...
Biltac is offline   Reply With Quote
Old 19-09-11, 20:48   #2
IF-26-CRD

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 803
Default Re: CAUT RASPUNS URGENT VA ROG FRUMOS

pt oglinzile electrice gasesti in targ motorase si buton de reglaj de logan
pt incalzire foloseste rezistenta de la orice oglinda sparta care are incalzirea buna sau cumperi oglinda incalzita de logan si ii scoti rezistenta
IF-26-CRD is offline   Reply With Quote
Old 24-09-11, 18:50   #3
sony50

Stage 2
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 41
Default Re: CAUT RASPUNS URGENT VA ROG FRUMOS

Quote:
Originally Posted by IF-26-CRD View Post
pt oglinzile electrice gasesti in targ motorase si buton de reglaj de logan
pt incalzire foloseste rezistenta de la orice oglinda sparta care are incalzirea buna sau cumperi oglinda incalzita de logan si ii scoti rezistenta
Corect. Gasesti pe aici tipi care au facut electrice incalzite cu motorase si rezistenta de logan,am inteles ca merg perfect(se incadreaza in carcasa oglinzilor de cielo fara sa schimbi cu totul,cine isi doreste un cielo cu oglinzi de logan ! )...dar ....rabatabile....fa o socoteala simpla ...nici bmw-urile mai noi nu au toate .....cred ca....nu prea o sa merite si cred ca e un pic mai dificil,eu personal nu am auzit pe cielo.

Last edited by sony50; 24-09-11 at 18:54.
sony50 is offline   Reply With Quote
Old 26-09-11, 20:00   #4
IF-26-CRD

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 803
Default Re: CAUT RASPUNS URGENT VA ROG FRUMOS

Quote:
Originally Posted by sony50 View Post
Corect. Gasesti pe aici tipi care au facut electrice incalzite cu motorase si rezistenta de logan,am inteles ca merg perfect(se incadreaza in carcasa oglinzilor de cielo fara sa schimbi cu totul,cine isi doreste un cielo cu oglinzi de logan ! )...dar ....rabatabile....fa o socoteala simpla ...nici bmw-urile mai noi nu au toate .....cred ca....nu prea o sa merite si cred ca e un pic mai dificil,eu personal nu am auzit pe cielo.
cu stima asta e varianta cea mai ieftina daca nu-ti convin motorase si buton de reglaj de logan adapteaza de la alte asini straine si pe alti bati bafta
IF-26-CRD is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -