Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-10, 13:49   #1
diesel_IQ
Daewoo Driver

Stage 4
 
diesel_IQ's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 281
Member of:
[DAEWOO]
Default cine stie cum se repara ?

Din lipsa de cuvinte : s-a stricat treaba aia care directioneaza areul pe jos mijloc sau parbriz !!!!! Nu stiu cum ii zice .
Munca naibii sa o dau jos( am stricat si celelalte bucati) si acu munca naibii sa o pun la loc......

Tot nu merge : da aer pe unde vrea ea nu pe unde vreau eu. Stie cineva despre ce e vorba si daca se repara sau macar ce trebe schimbat ?



Sper sa intelegeti despre ce scriu . Sincer am incercat sa explic cat mai bine dar .....
Multam.
__________________
SUFAR DE SINDROMUL COPILULUI CARE NU AVUT JUCARII !!!!! SUNT SIGUR CA TOTUL SE POATE DEMONTA SI IMBUNATATZI !!
diesel_IQ is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 09:39   #2
freefly

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 84
Default Re: cine stie cum se repara ?

cred ca tu vorbesti de treaba aia din consola centrala in care intra furtuele alea vacumatice si care muta clapetele ca sa iti dea aer unde vrei tu.in primul rand daca scoti furtunele si nu le pui la loc unde erau se schimba locul unde iti da aer nu iti mai da aer unde iti indica pe desenele de pe ea.mi s-a stricat si mie odata.nu mai etansa bine si pierdea vacum.se si auzea aerul cum fasaie in ea.in general vacumurile alea nu prea se strica.
freefly is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 18:05   #3
diesel_IQ
Daewoo Driver

Stage 4
 
diesel_IQ's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 281
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cine stie cum se repara ?

Exact ! se aude un fasait in bord. Cum ai rezolvat-o ?
diesel_IQ is offline   Reply With Quote
Old 26-07-10, 19:06   #4
freefly

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 84
Default Re: cine stie cum se repara ?

pey tre sa etansezi alea.eu am schimbat chestia aia de cauciuc care intra acolo in consola si in care intra furtunasele.tre sa ai totul etans si sa nu scape aer deloc.cred ca poti sa incerci sa le si lipesti definitiv daca nu vrei sa cumperi.nu cred ca gasesti pe bucati ce iti trebuie.poate doar la dezmembrari.
freefly is offline   Reply With Quote
Old 28-07-10, 12:16   #5
diesel_IQ
Daewoo Driver

Stage 4
 
diesel_IQ's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 281
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cine stie cum se repara ?

cred ca o sa ma duc la dezmembrari sa cumpar tot panoul ala pt ca nu cred ca o sa mearga lipit...si mai bine pun unul care stiu ca merge decat sa pierd timp cu lipituri. merci.
diesel_IQ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -