Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-10, 13:27   #31
galen

Stage 3
 
galen's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 85
Default Re: ajutor claxon cielo

Quote:
Originally Posted by prozatos View Post
faza e ca blincaie ceva cand apesi claxonul...deci eu cred ca are un releu ...altfel ce ar putea blincai in tabloul de sigurante?
intrebarea era ce fac cu mufele claxoanelor ramase in aer inschema desenata de mine? teoretic le leg la masa...
dar sa cumpar eu releul si soclu pentru siguranta si vad eu atunci cum le dramaluiesc
In schema inst. el. cielo in mod original nu este nici un releu pe claxon. Firele in plus se izoleaza si se lasa in aer.
galen is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 13:29   #32
prozatos

Stage 3
 
prozatos's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 78
Default Re: ajutor claxon cielo

ma refeream la bornele claxoanelor...in schema pe care am desenat-o eu...dupa cum mi-ai explicat tu...mai ramaneau 2 borne in aer la claxoane...nu fire...ca deja am stabilit ca este doar un circuit(2 fire)
prozatos is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 13:56   #33
galen

Stage 3
 
galen's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 85
Default Re: ajutor claxon cielo

Quote:
Originally Posted by prozatos View Post
ma refeream la bornele claxoanelor...in schema pe care am desenat-o eu...dupa cum mi-ai explicat tu...mai ramaneau 2 borne in aer la claxoane...nu fire...ca deja am stabilit ca este doar un circuit(2 fire)
scuze, acum pricep doar ce ai intrebat! evident ca bornele libere ale goarnelor se leaga impreuna si la masa, eu credeam ca te referi la papucii circuitului ramas liber
galen is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 13:58   #34
prozatos

Stage 3
 
prozatos's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 78
Default Re: ajutor claxon cielo


MA BUCUR CA NE-AM INTELES PANA LA URMA
prozatos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -