Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-09, 13:01   #61
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

ai perfecta dreptate vinovati sunt astia de la RAR care sunt niste..........nici nu mai zic.ei au crescut saraci la tara si se plimbau cu caruta cu roti de fier prin sat si hop peste noapte au ajuns mari ingineri la rar dupa ce au dat spaga intruna ptr acest post....mi-e greata cand ii vad iar eu la rar cand am fost nenea de acolo imi lovea lonjeroanele cu un ciocan sau mai bine zis baros de 5 kg si i-am zis sa nu mai loveasca........ca imi bag......in capu lui sunt contra impotriva acestor masini si se uita la tine de parca ai fi ultimu om eu vreau sa pun un motor pe injectie si sa-l omologhez ptr iar ca tehnic am schimbat unele piese le-am pus noi ca sa nu zica nenea de la rar nimic TRAIASCA TOATE DACIILE VA SALUT
__________________
BV 02 RHD
George RHD is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 14:33   #62
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

ma bucur ca imi dai dreptate, si presupun ca si ceilalti imi dau dreptate; eu unu de-as avea bani as lua cateva batranele pt restaurare. dar lipsa de fonduri; crizzzzaaaa frate
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 00:48   #63
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

Sincer sa fiu, nu m-as prea baga īn discutie la povestea asta dar daca asi mai trai īn tara si asi umbla cu o dacie vechie ca voi, īn loc sa-mi bag banii īn fel de fel de tuning-uri mai mult sau mai putin de fitze, asi cauta sa mi-o fac cel putn de EURO 2 cu aceasi bani.

Nu cred ca īn Romānia sa nu existe oportunitati / cai legale / posibilitati de omologare a unui motor EURO 2 pe o Dacia 1300 daca se accepta motoare vechi de R 5 / VW / Volvo si alte "perle" din astea din aceasi epoca dar de productie vestica.

Asa cum montezi un motor din asta poti monta si un motor de Nova / Solenza / Logan prin flansa de adaptare pe cutia de viteze originala si nu cred ca nu se pot salva motoare bune de pe dacii din productii recente avariate īn accidente etc.

@ Alejandro

Ar trebui sa povestim putin prin PM ca vad ca esti din Resita.
Si eu sīnt tot din Resita dar n-am mai fost īn tara (īn Resita) din 2003 sa-mi spui ce mai e de nou pe acolo

Last edited by CyberCSX; 04-05-09 at 00:57.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 09:56   #64
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

ai perfecta dreptate... se poate face ceva frumos si din dacie gen un euro 2 salutare
George RHD is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 11:36   #65
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

Degeaba va revoltati voi p-aici si amenintati cu proteste. Daciile vor disparea fortat intr-un an-doi si n-o sa se poata-mpotrivi nimeni.
Acum o Dacie costa 10-15 milioane. Peste foaaarte putin timp, mai putin decat va-nchipuiti, veti ajunge-n situatia-n care va trebui sa platiti ca sa scapati de ele. Impozit de peste 50 milioane pe an pentru masina non-euro, ITP imposibil de luat, controale-n trafic, etc... Va sperie? Ar trebui!
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 16:42   #66
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

Deja controalele in trafic sunt foarte multe si din care daciile nu mai scapa basma curata.ceva tot gasesc cei de la RAR.
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 21:39   #67
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Cool Re: Circulatia interzisa - NON EURO

poate sa fie controale in trafic astia controleaza masini gen DACIA pe mine sa ma controleze si in .......atat timp cat totu este functinal si merge bine bucsaraie noua motor cap coada nou cauciucuri noi etc....ce ........sa ma gaseasca si ce sa-mi ceara astia opresc daciile ptr ca le este foame ca asa este invatat romanu cu spaga si toti care s-au vazut la acele posturi sau locuri de munca sunt mari si tari si devin mari ...pe spinarea mea sau a altor dacisti am vazut masini de clasa care poluau si coteau fum de nu mai vedeai nimic pe drum astia cu acele masini cine se cred?
pai ce dracu NO DACIA ei circula cu faza lunga toate proiectoarele aprinse ceata aprinsa oameni buni haideti sa gandimi logic ca tot in tara de.... traim bafta
TRAIASCA DACIA :twis ted:
George RHD is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 21:51   #68
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

da ma george, or circula ei cu faza lunga, dar tu tot n-ai invatat pana acuma? da-o drq de treaba traiesti de 20 de ani in romania si nu ti-ai dat seama ca cei cu bani manca praznicu? sunt multi cu masini straine care se incoarda si ei habar n-au ce-i aia un prezon, dar mai un ulei bun. in seara asta mergeam si eu acasa si un tampit cu un golf 3 cu xenoane pe faza lunga vine in curu meu si se uita ca idiotu la mine... n-am avut ce sa-i fac decat sa-l las in spate ) sa nu-l mai vad ) =))
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 23:34   #69
razvanell

Stage 5
 
razvanell's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,421
Member of:
[VW]
[DACIA]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

degeaba ai frate bucsaraie schimbata si motor nou ca pe ei nu ii intereseaza,tot iti gasesc ei ceva,asta e....de fiecare data cand vad ARR'ul ma ia cu calduri ),mi'e si frica sa mai plec undeva,ii ocolesc pe unde pot ca daca ti'a luat talonul nu il mai vezi!poate sa ai pile sau banu pe tine calumea,e aiurea asta e romania....
razvanell is offline   Reply With Quote
Old 04-05-09, 23:57   #70
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

adevar grait-ai Razvane!
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 11:38   #71
bo$$u

Stage 5
 
bo$$u's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 760
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

Deci e timpul sa ne gandim ce o sa facem cu batranelele noastre
bo$$u is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 12:09   #72
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

ce putem sa facem decat sa mergem cu ele pe strada!? cum ne-o fii la fiecare norocu...pana acum nu m-a luat RAR-u dar nici nu imi doresc.
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 14:43   #73
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

eu o sa circul linistit pe strada ........dk nu o sa mai circul cu ea pun frumos prelata pe ea imi pun un motor de elicopter pe ea si ma dau cu ea la 400m si atat ..........
George RHD is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 00:37   #74
schumi_86
Dacia Driver

Stage 5
 
schumi_86's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 562
Member of:
[DACIA]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

Stati voi linistiti ca daciile vor mai circula mult timp de acum incolo,nu au cum sa le scoata pe toate din circulatie in 2 ani....sau 3.....sunt f.multe si ganditi-va ca sunt multe gen '97-'99 care sunt mai "noi" cum s-ar zice si care sunt non-euro,deci sa fim seriosi or fi ei pusi cu controalele pe noi astia cu dacii dar va mai dura.....
schumi_86 is offline   Reply With Quote
Old 06-05-09, 03:57   #75
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Circulatia interzisa - NON EURO

super gandit inca odata traiasca dacia
George RHD is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -