Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 15-04-10, 23:04   #226
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

pana pe data de 25.04.2010 daca se va intocmi lista cu cei ce vor veni sigur cum v-am rugat eu mai sus o sa ma duc sa vorbesc de parcarea aceea recent amenajata foarte mare si imprejmuita frumos!!!!si apoi voi vorbi si cu cei din brasov ca fiecare sa aiba cate ceva de facut sa iasa treaba buna!!!!!
__________________
Membru DACIA RALLY TEAM MotorSport
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 23:15   #227
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by Andu_RacE View Post
Daca incepem sa gandim astfel, atunci chiar ca nu o sa fie nimeni in niciun an. O singura "scanteie" daca se da intr-un an, iar aici ma refer la organizare buna, sa fie frumos si toate alea, ce vor baietii astia sa faca, atunci ai sa vezi ca o sa inceapa sa vina si altii.
Se vorbeste aiurea, este adevarat, dar nu toti vorbesc aiurea. Daca este facuta din timp o organizare si se stie din timp tot ce se va intampla,atunci o sa vina lume, daca nu se discusta si nu o sa se stie nimic, atunci e normal sa nu vina nimeni, ca doar nu vin pana acolo ca m-a dat mama afara din casa si nu am ce sa fac, nu? Bafta!
pai eu daca am apucat sa zic ca merg undeva...... fac tot posibilul sa merg..... sunt foarte multi care se lauda ca merg si la intalnire te trezesti ca nu o sa fie nimeni..... eu unul nu merg anul acesta din diferite motive .... si mai bine spun ca nu merg decat sa spun ca merg si sa nu fiu prezent..... da mai bine cand spui ca nu si pana la urma toto ajungi...... iar treaba cu GICA CONTRA e din cauza guralivilor ccare se lauda aiurea..... eu in general am incercat sa ajung peste tot sa reprezint masina asta si clubul....
__________________
Presedinte DRT

B 39 T D H / AG 70 R N O / B 85 F E G
morcov_ssl is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 23:29   #228
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by morcov_ssl View Post
pai eu daca am apucat sa zic ca merg undeva...... fac tot posibilul sa merg..... sunt foarte multi care se lauda ca merg si la intalnire te trezesti ca nu o sa fie nimeni..... eu unul nu merg anul acesta din diferite motive .... si mai bine spun ca nu merg decat sa spun ca merg si sa nu fiu prezent..... da mai bine cand spui ca nu si pana la urma toto ajungi...... iar treaba cu GICA CONTRA e din cauza guralivilor ccare se lauda aiurea..... eu in general am incercat sa ajung peste tot sa reprezint masina asta si clubul....
da ma ai si tu dreptatea ta te inteleg si pe tine!!!unii ar trebui sa tina cont si de replica ta!!!!!(nu degeaba esti batran ma)dar totusi te asteptam si pe tine cu taraba aia ruginita sa o vedem cu placere!!!!nu vii tu sa il vezi pe varu de la tara?
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 09:57   #229
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

[QUOTE=LUCI BV 89 WRC;3282430!ideea este ca toate sunt dacii si toate sunt apreciate!!!deci eu propun sa fac o lista sa se inscrie lumea frumos ce ce vin sigur sa stiu eu care si cum vin!!!
NUME PRENUME MARCA MASINI NR INMATRICULARE SI UN NR DE TEL!!!!
sa vedem ce iese![/QUOTE]

Unde trebuie sa completam astea???aici pe acest thread????
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 11:17   #230
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Astazi am retusat stickerele, le-am salvat in format pdf.Cand este cazul, le postez.Mai intai sunt altele de facut.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 11:33   #231
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
Astazi am retusat stickerele, le-am salvat in format pdf.Cand este cazul, le postez.Mai intai sunt altele de facut.
Aceste stikere le face cineva sau trebuie sa ne descurcam singuri??????
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 11:49   #232
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by SpeedClass View Post
Aceste stikere le face cineva sau trebuie sa ne descurcam singuri??????
In principiu, aici se posteza variantele gata pentru printare, iar dupa, fiecare cum poate.Printatul pe autocolant nu e mare inginerie, cred ca in orice oras este cel putin un print shop, sau ceva asemanator, mai mic sau mai mare.
Pentru Bucuresti, am sa pun cateva adrese de print shop-uri.Se duce fiecare cu ele pe stick, le printeaza si hop pe masini.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 11:51   #233
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by RRedman View Post
In principiu, aici se posteza variantele gata pentru printare, iar dupa, fiecare cum poate.Printatul pe autocolant nu e mare inginerie, cred ca in orice oras este cel putin un print shop, sau ceva asemanator, mai mic sau mai mare.
Pentru Bucuresti, am sa pun cateva adrese de print shop-uri.Se duce fiecare cu ele pe stick, le printeaza si hop pe masini.
Am inteles,merci.
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 12:00   #234
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

nu stiu ce sa zic........am citit toate paginile si fiecare are o opinie proprie...??? si totusi cand ne putem calma si discuta pentru a stabili un loc o ora si totul....sunt frumoase si stikerele dar prima sa stabilim totul.....numai bn...
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 12:06   #235
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by Alex4u View Post
nu stiu ce sa zic........am citit toate paginile si fiecare are o opinie proprie...??? si totusi cand ne putem calma si discuta pentru a stabili un loc o ora si totul....sunt frumoase si stikerele dar prima sa stabilim totul.....numai bn...
Bineinteles, sunt multe de facut inainte(stabilirea locatiei, etc...).Eu am facut stickerele acum, pentru ca mai tarziu, mai mult ca sigur, nu am timp sa le fac.Odata facute nu incurca pe nimeni.
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 15:27   #236
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

si pe daciaclub se vorbeste de intalnire!ar trebui colaborat ca sa iasa ceva :http://www.daciaclub.ro/index.php?ac...0#entry2386240
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 15:46   #237
RRedman
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 805
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
si pe daciaclub se vorbeste de intalnire!ar trebui colaborat ca sa iasa ceva :http://www.daciaclub.ro/index.php?ac...0#entry2386240
Pentru ca si baietii de pe DaciaClub sa stie despre ce sticker este vorba:
Aici sunt toate versiunile, cand o sa postez pdf-urile fiecare isi alege culoarea potrivita pentru masina lui.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Stickere color copy.jpg
Views:	366
Size:	2.48 MB
ID:	1423340   Click image for larger version

Name:	alb.jpg
Views:	138
Size:	745.9 KB
ID:	1423341  
RRedman is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 20:32   #238
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

cei ce vin sigur sunt rugati sa isi lase datele aici pe forum sau sa imi trimita un mesaj privat cu ele ca sa pot face lista,dar repet cei ce vin sigur!!!!
dupa ce sunt listele facute si nr de pers este relativ mare atunci incepem sa facem propaganda facem si stickere si tot si atunci voi vb si de locatia din Brasov,parcarea de care am spus!!!!
eu din pacate nu pot intra pe dacia club va rog sa continuati voi discutiile acolomultumesc!!!!!!
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 21:00   #239
nelutz69

Stage 5
 
nelutz69's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 966
Member of:
[DAEWOO]
[DACIA]
Exclamation Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by bolidu' View Post
si pe daciaclub se vorbeste de intalnire!ar trebui colaborat ca sa iasa ceva :http://www.daciaclub.ro/index.php?ac...0#entry2386240
colaborarea trebuie legata de catre cei din Brasov, ei trebuie sa faca legatura intre membrii celor 2-3 forumuri... Luci? ce zici?

------- sa va povestesc ceva...

Am fos mai demult la Frankfurt, si m-am nimerit la o intrunire lunara a celor pasionati de VW.... multa lume, vorbeau intre ei, chefuiau, radeau si isi laudau fiecare masinile...
.... dar ce ma impresionat a fost ca la intalnire, fiecare a venit cu ceva din garajul lui ce nu mai folosea, jante,capace de roti,diverse piese, embleme, ceasuri de bord,volane. si te miri ce... ca de exemplu, colectie machete de masini.....uni vindeau, altii faceau Troc.... am putea face si noi asa, eu am ceva piese de Dacia 1300 Clasic... ...

... eu de exemplu caut un radio vechi ce erau pe primele Dacii...


Cum suna?
__________________
SOLENZA FT / Resita
nelutz69 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-10, 21:48   #240
tm86srg

Stage 5
 
tm86srg's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 554
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Problema la toata intalnirea asta e ca foarte lume de pe forum nu stie despre aceasta intalnire. Pe cel putin 2 persoane am intrebat daca vin si nu au stiut despre ce e vorba. Nu stiu prin ce modalitate s-ar putea face propaganda acestei intalniri, eventual trimis cate un PM posesorilor de dacia.
__________________
Schimb jante 15 cu unele pe 14
tm86srg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -