Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 17-08-12, 16:43   #16
PH 33 RNR

Stage 5
 
PH 33 RNR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 692
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intrerupere in esapament motor dacia 1300

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
Planeaza chiuloasa la un meserias si toate scaunele de la saupape ca sa etanseze cum trebuie, Cumpara niste bujii de calitate( ngk sau champion iar distanta la electrod sa fie la 0. + fise ( fisele trebuiesc sa aiba o rezistenta cat mai mica cand le masori cu aparatul de masura...Merg si fise de bmw e36 motor m40 gasesti pe la dezmembrari 25-30 bucata) pune aprindera la punct prin metoda cu trasul la semn si fisa nr 1 pe caroserie( daca nu gasesti iti explic eu cum se face), Capacul de la delcou sa fie cu, contactii aceia din cupru( cauta daca gasesti DUCELIER bobina si capacul). Bafta cu batrana.
ai zapacit lumea cu BMW u tau daca ai avut tu niste piese de bmw nu inseamna ca trebuie sa ia toata lumea piese de bmw
PH 33 RNR is offline   Reply With Quote
Old 19-08-12, 21:16   #17
mike_4tuning

Stage 5
 
mike_4tuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 439
Default Re: Intrerupere in esapament motor dacia 1300

Quote:
Originally Posted by PH 33 RNR View Post
ai zapacit lumea cu BMW u tau daca ai avut tu niste piese de bmw nu inseamna ca trebuie sa ia toata lumea piese de bmw
Ce baiat esti tu...din pacate nu am vb cu tine si chear sa sti ca sunt mult mai bune decat cele de dacie, asta ca sa sti cum stai.
In al doilea rand vezi ca nu ne tragem de sireturi prietene.
__________________
most beautiful sound is more RPM:X:X

Last edited by mike_4tuning; 19-08-12 at 21:18.
mike_4tuning is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 10:17   #18
CT-93-YUX

Stage 4
 
CT-93-YUX's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 171
Default Re: Intrerupere in esapament motor dacia 1300

Acum mai nou imi "afuma" platina la interval de 2-3 zile, mentionez ca am aprindere electronica, sa se fi bulit aprinderea electronica?
CT-93-YUX is offline   Reply With Quote
Old 22-08-12, 18:33   #19
PH 33 RNR

Stage 5
 
PH 33 RNR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 692
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intrerupere in esapament motor dacia 1300

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
Ce baiat esti tu...din pacate nu am vb cu tine si chear sa sti ca sunt mult mai bune decat cele de dacie, asta ca sa sti cum stai.
In al doilea rand vezi ca nu ne tragem de sireturi prietene.
e forum si fiecare are dreprul sa isi dea cu parerea si pe mine m ai cam plictisit cu piesele tale de bmw
PH 33 RNR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -