Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 10-02-09, 10:43   #76
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Cea mai puternica dacie Supernova din Romania.!

Quote:
Originally Posted by Relu_GTT View Post
Niste injectoare mai mari, galerie serpisori , eliminat catalizator si intermediara
Daca renunti la intermediara si catalizatore posibil ca masina sa mearga mai prost decat inainte... Evacuarea e un subiect delicat la aspirate cu motor mic si trebuie facuta prin incercari, cu stand Dyno la dispozitie...
Bogyciu is offline  
Old 10-02-09, 20:19   #77
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cea mai puternica dacie Supernova din Romania.!

Quote:
Originally Posted by Calin_UKU View Post
Tare, trebuie sa pun bani deoparte , apropo nu stii kiturile de ambreiaj de la Sachs se potrivesc la supernova???
Cele de pe site sunt de logan cred ca s-ar potrivi si la supernova nu stiu daca e vreo diferenta normal s-ar putea monta

Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Daca renunti la intermediara si catalizatore posibil ca masina sa mearga mai prost decat inainte... Evacuarea e un subiect delicat la aspirate cu motor mic si trebuie facuta prin incercari, cu stand Dyno la dispozitie...
Daca renunti la catalizator nu va afecta functionarea motorului,doar va urca putin mai repede in ture,iar daca elimini intermediara nu cred ca se va pierde cuplul la turatii joase, aici ca sa nu pierzi cuplu rol mai mare are finala , daca se elimina finala fiind inlocuita cu teava atunci sigur se va pierde cuplul in cazul motoarelor aspirate
Dupa cum ai zis cel mai bine e ca toate incercarile sa fie masurate pe dyno
Relu_GTT is offline  
Old 10-02-09, 21:00   #78
Daniel_DRV
4Tuning International Member


Stage 5
 
Daniel_DRV's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,672
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4Tuning International]
[4Rally]
Default Re: Cea mai puternica dacie Supernova din Romania.!

Preturile de pe respectivul site sunt ffffff mari (referindu-ma in special la accesorii de interior) pentru ca zilele astea ma uitam pe site-ul oficial al celor de la W.R.C. si erau super ieftine si de o calitate superioara...
__________________

Powered by
" UN ANONIM CELEBRU "
Daniel_DRV is offline  
Old 10-02-09, 21:56   #79
Calin_UKU
Dacia Driver

Stage 5
 
Calin_UKU's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 972
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Racing Syndicate]
Default Re: Cea mai puternica dacie Supernova din Romania.!

Pretutile...eh...merge, eu o sa le trimit un mail pentru serpisori si pt un kit de ambreiaj, sa vad ce imi pot oferi si ce se potriveste pe supernova.
Calin_UKU is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -