Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Zona tehnica Skoda

Zona tehnica Skoda Zona tehnica, secrete, tips&tricks Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-08, 22:44   #361
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Asta se intampla dupa ce vizionezi de prea multe ori fast&furious ! dreaming dreaming
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:52   #362
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

io nu vb. de liniute aici prietene ... crede-ma ... !!! Nu totul se rezuma la liniute sa stii si tu !!!
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:54   #363
18_NYK

Stage 5
 
18_NYK's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 420
Member of:
[SKODA]
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Quote:
>skoda boy<
Lasa man ca am vazut si io dastia care cu o octavia 1.9 tdi fara nici o modificare iau 240....sunt satul de dastia..si apropo vezi ca la 180 pe bord s-ar putea sa ai cam 165 real...pai daca e sa o luam asa daca supernova ia 180 cu 75 de cai, un logan 1.6 16v cat ia ??
Ai mare dreptate. O masina stock, orice masina ar fi nu poate lua mai mult de 10-15 km/h in + fata de ce scrie producatoru' (talonu'). Poate fi masina lu' Batman ,tot degeaba(daca e stock) Aici nu vorbim de modificari cum ar fi: limitatoare scoase,cip-uri,resoftari, short-shift-uri etc etc.
__________________
”Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…” insa “ Traieste cu grija, viata n-are “roata de rezerva”
18_NYK is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:55   #364
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

parca din cate stiu io ... care va mai ducetzi pe la curse ... aaa ... mai erau niste baietzei care aveau niste masinutze micute ... cu nu foarte multzi cai ... Renault si Dacia chiar ... care dadeau fum la baietzii veseli cu cai multzi ... care sunt plini de ei !!!
__________________
Wars come and go, but my warriors stay eternal !!!
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:57   #365
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Smile Re: Viteze maxime la Skoda!

Quote:
Originally Posted by 18_NYK View Post
Ai mare dreptate. O masina stock, orice masina ar fi nu poate lua mai mult de 10-15 km/h in + fata de ce scrie producatoru' (talonu'). Poate fi masina lu' Batman ,tot degeaba(daca e stock) Aici nu vorbim de modificari cum ar fi: limitatoare scoase,cip-uri,resoftari, short-shift-uri etc etc.
nu frate ... io sunt impotriva la astea ... io cum am luat masina din fabrica ... asa am lasat-o ... aaaaa ... ba nu ... i-am schimbat boxele pe fatza ! ) ... si mi-am invatzat-o eu suparata ... !!! ...

Masina mea .... Skoda Octavia Tour 1,9 Tdi-PD ... consuma 11 in orash ... si 7 in afara ... !!! NU am invatzat-o bine )
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:58   #366
skoda boy

Stage 5
 
skoda boy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 411
Member of:
[SKODA]
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Quote:
Originally Posted by sticla_betiva View Post
parca din cate stiu io ... care va mai ducetzi pe la curse ... aaa ... mai erau niste baietzei care aveau niste masinutze micute ... cu nu foarte multzi cai ... Renault si Dacia chiar ... care dadeau fum la baietzii veseli cu cai multzi ... care sunt plini de ei !!!
Alea nu sunt dacii obisnuite alea sunt legende (Sgm,wrc si mai sunt cativa )
skoda boy is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 22:59   #367
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Ultima data cand am scris aici ... akm ceva vreme ... mersesem doar cu 190 ... si aveam fo 4100 de ture ... ! Apoi am fost pana la Orsova ... si am nimerit autostrada ... la 4300 cam asa ... sau nush sigur ... tin minte ca m-am uitat si era la 210 acul !!! Poate in realitate cred ca aveam 190 km/h ... sau nush ... io zic ce am vazut pe ceas ... !!!
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:00   #368
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Quote:
Originally Posted by skoda boy View Post
Alea nu sunt dacii obisnuite alea sunt legende (Sgm,wrc si mai sunt cativa )
ai dreptate !
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:01   #369
SyDemon

Stage 4
 
SyDemon's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 185
Member of:
[SKODA]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

1. De ce''mi pute a copchii frustrati ?

2. Nik tu cu cine t certi ? Ce nu ti'e clar ? Nu intelegi ca ei noroc ca n'au 320 pe bord ca altfel ii dadeau si "un pic peste" .. ce stiu aia de au pus pe talon viteza max constructiva

3. Puneti frate filmulete .. si asa evitati situatiile penibile .. pt toata lumea. Dar deh.. stiti voi vorba aia - gura bate curu ? .. cam asa ceva si cu voi
__________________
If you run you only gona die tired !

Daewoo Nubira1 1.6V - 105 CP // OLD
Skoda Octavia2 1.8 T FSI - 160CP == > 200CP ==>222CP===> 250cp by REVO stg2
SyDemon is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:03   #370
18_NYK

Stage 5
 
18_NYK's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 420
Member of:
[SKODA]
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Quote:
<sticla_betiva>
io nu vb. de liniute aici prietene ... crede-ma ... !!! Nu totul se rezuma la liniute sa stii si tu !!!
Fratee, dar nu era vorba numai de liniute. O masinuta de 300 hp te face de te vezi tu o liniuta ,in oglinda ei retrovizoare. Aoleuu,aoleu.... Si dupaia zice lumea ca te bagi in vorba neintrebat sau ca nush ce ,dar cand vezi ce spun unii iti vine sa .......iei campii.
18_NYK is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:03   #371
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

punem frate ... punem !!!
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:05   #372
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Smile Re: Viteze maxime la Skoda!

Quote:
Originally Posted by 18_NYK View Post
Fratee, dar nu era vorba numai de liniute. O masinuta de 300 hp te face de te vezi tu o liniuta ,in oglinda ei retrovizoare. Aoleuu,aoleu.... Si dupaia zice lumea ca te bagi in vorba neintrebat sau ca nush ce ,dar cand vezi ce spun unii iti vine sa .......iei campii.
Crede-ma ca nu trebuie sa ai cai multzi ca sa fi tare si mare ... !!!
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:09   #373
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

chestia asta cu caii multzi mi-a adus aminte de ceva ... ! Stateam odata la un semafor ... si in fatza mea era un SL 55 AMG ... si langa unu cu un Matiz de firma ... care tot accelera langa el ... >>> cand au plecat de la semafor ... ala cu matizu' s-a dus draq pana cand i s-au incalzit lu ala cauciurile din scartu ala ... si pana cand a redresat-o el si i-a prins Poponetzu' ... =))))))))
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:10   #374
18_NYK

Stage 5
 
18_NYK's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 420
Member of:
[SKODA]
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

Dar ce trebuie sa ai frate????? Xenon, boxe pe fata (cum faci tu misto-eu vorbeam decat de modificari tehnice).
18_NYK is offline   Reply With Quote
Old 14-07-08, 23:10   #375
sticla_betiva

Stage 3
 
sticla_betiva's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 81
Default Re: Viteze maxime la Skoda!

nu am asa ceva !!! ... totul e Stock !
sticla_betiva is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -