Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-15, 19:51   #1
Florine36

Stock
 
Florine36's Avatar
 
Join Date: Oct 2015
Posts: 1
Post Vacuum e36

Salutari tuturor. Am ceva probleme la motor de cand masina a stat in curte 3 luni, si anume trage aer pe undeva. Am dat admisia jos cu gandul sa verific toate furtunele si admisia pe dedesupt sa vad daca e ceva crapat/fisurat. Nu am gasit nimic. Furtunele par toate ok am suflat/tras din ele si tin. Am schimbat chiar azi si pcv-ul cu gandul ca acela e problema. Intradevar trage mai tare motorul din cauza faptului ca cealalta era plina de...namol, dar spre surprinderea mea membrana aceea nu era rupta (am dezmembrat pcv-ul dupa ). Tot se aude fasaitul acela foarte puternic (pe sub admisie mai exact) si merge aiurea la relanti, plus nu trage cum ar trebui.O ultima idee ar fi garniturile de la admisie, de la injectoare mai exact, care nu le-am avut cand am dat jos admisia. Ma intereseaza mai exact daca stiti vreun service in constanta,bucurest sau braila(sau intre) care sa aiba pompa deaia speciala cu fum, cu care vezi pe unde scapa, sau vreo idee celor care probabil li s-a intamplat asta deja. Scuze pt romanul care l-am scris..am incercat sa scriu cat mai putin )))
Florine36 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -