Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-15, 10:07   #1
Trotin3l

Stage 2
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 68
Default Problema apa e36

Salut baieti !!
Am si eu o problema la care nu ii dau de capat. Cand am cumparat masina vascul era sudat, intre timp am facut upgrade la climatronic, insa imi trece apa de 90 grade, o data cu trecerea la climatronic am trecut si la electroventilator in loc de vasc (prezizez ca si inainte de upgrade imi trecea apa de 90), am curatat robinet de caldura, am scos termostat, am schimbat termocubla de pe radiator, am facut aerisire, in motor am apa nu antigel, motorul este m43b16.
Datimi un sfat !!!
Trotin3l is offline   Reply With Quote
Old 11-08-15, 08:00   #2
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Default Re: Problema apa e36

Quote:
Originally Posted by Trotin3l View Post
Salut baieti !!
Am si eu o problema la care nu ii dau de capat. Cand am cumparat masina vascul era sudat, intre timp am facut upgrade la climatronic, insa imi trece apa de 90 grade, o data cu trecerea la climatronic am trecut si la electroventilator in loc de vasc (prezizez ca si inainte de upgrade imi trecea apa de 90), am curatat robinet de caldura, am scos termostat, am schimbat termocubla de pe radiator, am facut aerisire, in motor am apa nu antigel, motorul este m43b16.
Datimi un sfat !!!
Radiatorul sa aibe celulele intregi, nu acoperite/ infundate, termostat functionabil, busonul de la radiator sa fie functionabil si antigel cu apa distilata, nu doar apa !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -