Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 11-11-14, 04:52   #1
PH29SFR

Stage 1
 
PH29SFR's Avatar
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 18
Default Vreo solutie ?

Salut !

Am si eu o intrebare si nu stiu cum as putea sa o rezolv sau sa reclam ce am patit .. Nici nu stiu daca postez unde trebuie , dar sunt putin frustrat ..

Am avut masina un E36 Coupe la un mecanic sa imi monteze niste piese si sa imi faca niste diverse .. El mi-a facut o excrocherie , o lipsa de respect si o nesimtire maxima , probabil credea ca nu aflu sau nu ma interesez ! Mi-a taiat toba mica la catalizator pentru profitu ala de 200 300 ron de la catalizator ( praf de platina sau ce combinatie e ) si acum am niste noxe pe masina de zici ca ma plimb cu tractoru .. Tipul e un baiat particular care se ocupa de chestiile astea si intrebarea mea ar fi cum pot sa reclam legal chestia asta sau daca pot sa il reclam pentru prestari servicii fara nici o autorizatie , asta ca sa nu fiu nevoit sa ii fac toate masinile conserve . Pentru ca RAR-ul sau chiar si politia rutiera poate sa imi retina talonul din cate am inteles pentru noxe peste masura legala sau cea prevazuta in carte ; In plus de asta ce mi-a facut el mie banuiesc ca e destul de costisitoare ! Rog ceva pareri daca aveti
PH29SFR is offline   Reply With Quote
Old 19-11-14, 21:23   #2
VwV~GLF~

Stage 5
 
VwV~GLF~'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 466
Default Re: Vreo solutie ?

Fa o plangere la garda financiara si o sa il rezolve...
VwV~GLF~ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -