Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-14, 14:24   #1
Luciane12

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 440
Default cum leg scaunele incalzite la instalatia masinii?

salutare, am achizitionat niste scaune sport de e34 cu incalzire. Le-am montat pe un bmw mai vechi si vreau sa le leg la curent.
ma poate ajuta cineva cu o schema electrica sau cu o recomandare a uni electrician bun din Bucuresti?
sub scaun sunt doua mufe: una cu 2 pini si una cu 4.butoanele sunt cele albastre cu releu incorporat-doua trepte.
multumesc
0
Luciane12 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-14, 22:26   #2
matzu_miau

Stage 3
 
matzu_miau's Avatar
 
Join Date: Aug 2014
Posts: 89
Member of:
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: cum leg scaunele incalzite la instalatia masinii?

electrician nu sunt si nici nu cunosc unul bun insa din tangentele mele cu electrica ce ar fi ok sa faci este sa identifici firele ( pinii ) rosu in general este + negru este masa schema ar fi simpla ( depinde cum vrei ) incalzirea sa functioneze cu contact sau fara daca vrei sa se incalzeasca doar cand contactul este pus atunci iei + si - de la contact daca vrei sa nu te impiedice ceva iti tragi alimentare direct de la baterie iar pe plus ( firul rosu ) legi intrerupatorul si i gasesti un loc in consola sau in manerul usii daca nu are slot.... Treaba e super usoara trebuie sa ai rabdare dar daca totusi nu ai incredere in cele doua manute ale tale fugi la un electrician nu e o treaba scumpa !
__________________
Sunt pe un forum auto, nu intr-un examen la scoala, d'aia am greseli gramaticale !

E36 Cabrio - matzu mau
matzu_miau is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -