Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-14, 14:31   #1
Tzapo0

Stage 3
 
Tzapo0's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 160
Default e36-ul meu scoate un bipait ciudat!

Salut beiti!Am o mica problema cu e36-ul meu,un 325,masina am lasat-o in garaj si am plecat la facultate,iar dupa vre-o 3-4 zile ma sunat taica-miu si mi-a pus sa ascult la telefon cum masina scotea un bipait destul de zgomotos,aparent venind din bord.Ia dat cheie dar bipaitul tot continua.A vrut sa scoate borna dar s-a oprit pana ce sa apuce sa faca asta...Chestia e ca mi-a spus ca procesul asta de bipait a mai continuat de cateva ori in seara respectiva....stiti cumva de la ce ar putea surveni acest bipait?Va multumesc!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Tzapo0 is offline   Reply With Quote
Old 08-06-14, 00:26   #2
rekin

Stage 5
 
rekin's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 540
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: e36-ul meu scoate un bipait ciudat!

Quote:
Originally Posted by Tzapo0 View Post
Salut beiti!Am o mica problema cu e36-ul meu,un 325,masina am lasat-o in garaj si am plecat la facultate,iar dupa vre-o 3-4 zile ma sunat taica-miu si mi-a pus sa ascult la telefon cum masina scotea un bipait destul de zgomotos,aparent venind din bord.Ia dat cheie dar bipaitul tot continua.A vrut sa scoate borna dar s-a oprit pana ce sa apuce sa faca asta...Chestia e ca mi-a spus ca procesul asta de bipait a mai continuat de cateva ori in seara respectiva....stiti cumva de la ce ar putea surveni acest bipait?Va multumesc!


Salut,am patit si eu ceva de genul si la mine a fost de la senzorul de temperatura,o luase razna,am scos bateria sa resetat si nu am mia avut probleme.
Incearca si asta daca nu ai rezolvat,o seara buna!
__________________

I love BMW...LOVE E36 Coupe!!
rekin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -