Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 18-04-14, 19:13   #1
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Telefon e46

Salut baieti, cu o nelamurire va deranjez.
In ultima vreme am devenit tot mai fascinat de a pune diferite dotari pe masina propie si am ajuns la una care mi se pare foarte utila.
Telefon BMW e46.
Cum se poate monta, de ce am nevoie? vreau cineva care stie sigur, fara banuieli.Va multumesc!.
Click image for larger version

Name:	p1010083kmv2.jpg
Views:	146
Size:	96.9 KB
ID:	2973801
__________________
Încă de când am fost copii, mereu am știut că oamenii pot fi cumpăraţi.Întrebarea era cine îi cumpăra şi pentru cât.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 20-04-14, 19:39   #2
rdy4ever

Stage 5
 
rdy4ever's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,287
Default Re: Telefon e46

Foarte utila? )
rdy4ever is offline   Reply With Quote
Old 20-04-14, 21:26   #3
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: Telefon e46

Da, pare destul de utila, de ce nu?
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 21-04-14, 23:06   #4
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: Telefon e46

Ma ajuta si pe mine cineva?
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 20-05-14, 22:41   #5
Spilner

Stage 3
 
Spilner's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 151
Default Re: Telefon e46

Salut
Am si eu unul in mașina sincer is cam Dezamagit de el intr-un fel
Are Difuzorul sub volan, suna si conversatia se aude doar de sub volan (calitate e cam slaba 7/10)
Difuzorul din fabrica ma gandesc ca e de generatia veche, poate cu ceva mai nou se aude mai bine... Infine
E dual sim ai un slot de card in fata sub telefon "in furca" si inca un slot in spate ascuns pe stânga (doar dacă ai telefon) din fabrica
Teoretic ai nevoie de,
Telefonul din fata cu tot ansamblu,
"creierul" (este in spate intr-o cutie dim. cat o ciocolata)
De antena
Semnalul e foarte tare (la Orange unde nu am semnal el are 2 lini.. Cu Vodafone inca nu am avut loc unde sa nu mearga
Aparatul recunoaste ori ce cartela (nu cred ca o sa ajungi cu mașina in USA sau alta zone unde se lucra pe alta fregventa (dar ori cum in carte scrie)) am si cartea pot verifica
Dacă vrei iti fac niste poze la aparat dacă te interesează ori ce... Anunta-ma
Ce poți sa faci e sa il instalezi si sa modifici ca in momentul când vb. Sa se aude in difuzoare se poate face... Eu asa vreau sa il modific (dar nu ma stresez)
Parerea mea sincer nu merita sa investesti mult in aparat.... In ziua de azi daca ai un Player AM si ai si Bluetooth pe el e mai util, sau gasesti separat Bluetooth ce se poate lega la HU ul de la BMW
In rest e fain... Seara se vede cum are o gramada de butoane portocali (atat doar)
Eu ma gandesc sa renunt la el si sa imi pun ceva suport pt o cafea, o apa, (nu am degand sa il vand)
In general daca umbli in Dezmembrări cauta masina care are antena (aprox. 5 cm) in loc de (coada de rechin) ala are telefon si/sau navi


Ps. Mai este o unitate in portbagaj care nu sunt sigur dar are si ala un mic rol (dar pot verifica dacă se leagă ceva de el...
Spilner is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -