Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-14, 01:21   #1
MclubSport

Stage 4
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 270
Exclamation clapete acceleratie m3

la un M50 daca se pun clapete de m3 trebuie facuta obligatoriu resoftare sau in prima faza pot merge si fara soft ? ( adica daca pot merge cu softul actual de pe masina... )
MclubSport is offline   Reply With Quote
Old 07-04-14, 20:43   #2
VL13YAD

Stage 3
 
VL13YAD's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 146
Default Re: clapete acceleratie m3

Merge man si cusoftu actual 1000% daca nu schimbi debitmetru.Putin mai mult aer nu o strica :P

Salut
VL13YAD is offline   Reply With Quote
Old 07-04-14, 21:51   #3
MclubSport

Stage 4
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 270
Default Re: clapete acceleratie m3

Pai asa ma gandeam si eu doar ca dupa anumite modificari dupa ce am dat admisia jos acum nu mai merge... Da detonatii si pe admisie si pe evacuare si nu mai sta la relanti deloc. Trebuie sa o tin in 3-4 mii sa nu se opreasca mortorul. Daca zici ca merge si cu softul original , singura explicatie e ca n-am facut ceva cum trebuie si trage aer fals... ca la altceva n-am umblat...

Mai astept si alte pareri sa vedem ce mai zice lumea dar sincer si eu gandesc cum spui tu...
MclubSport is offline   Reply With Quote
Old 09-04-14, 20:50   #4
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: clapete acceleratie m3

Quote:
Originally Posted by MclubSport View Post
Pai asa ma gandeam si eu doar ca dupa anumite modificari dupa ce am dat admisia jos acum nu mai merge... Da detonatii si pe admisie si pe evacuare si nu mai sta la relanti deloc. Trebuie sa o tin in 3-4 mii sa nu se opreasca mortorul. Daca zici ca merge si cu softul original , singura explicatie e ca n-am facut ceva cum trebuie si trage aer fals... ca la altceva n-am umblat...

Mai astept si alte pareri sa vedem ce mai zice lumea dar sincer si eu gandesc cum spui tu...
din ale mele cunostinte (si alea nu sunt prea multe ca eu nu sunt mecanic ) stiu foarte bine ca atunci cand montezi admisia de m3 , pentru rezultate foarte bune este necesar un soft, si pentru rezultate si mai bune sa mai adaugi o galerie de evacuare m3 !
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -