Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-14, 15:15   #1
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Costuri E30

Buna ziua, dupa o lunga perioada de timp in care am pus pasiunea pe locul 2 pentru scoala, a venit momentul in care m-am decis ca un E30 este mai mult decat perfect pentru ce vreau eu.
Doresc o masina care sa fie usor de intretinut, sa reziste la tavaleala si pe care s-o incep eu de la 0.
Dupa multe studii pe internet, am ajuns la concluzia ca un E30 coupe m-ar coafa cel mai bine.
La ce trebuie sa ma gandesc inainte de a lua aceasta decizie?
Tin sa precizez ca masina o voi folosii doar pentru wekenduri/distractii.Ca masina de zi cu zi conduc un E46(de care sunt la fel de indragostit ca in prima zi.)
Ce caroserie sa aleg?(inima ma duce catre coupe, e46-le e sedan)?.Un e30 cu un 2.5 face fata cererilor mele?.
Probleme comune nu are rost sa intreb, deoarece ma gandesc ca la o masina cu atata vechime in spate poate in orice clipa sa cedeze ceva.
Deci? ce ma sfatuiti? ce imi recomandati? ce credeti?
__________________
Încă de când am fost copii, mereu am știut că oamenii pot fi cumpăraţi.Întrebarea era cine îi cumpăra şi pentru cât.

Last edited by Ghostyz0r; 04-01-14 at 15:20.
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 16:51   #2
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Costuri E30

e30 usor de intretinut ?
eventual dupa ce investesti 2000 de euro in el
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 04-01-14, 17:18   #3
Ghostyz0r

Stage 5
 
Ghostyz0r's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 397
Default Re: Costuri E30

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
e30 usor de intretinut ?
eventual dupa ce investesti 2000 de euro in el
Daca e30 este o masina care se intretine greu, ce sa mai spunem despre un E90?/E60?, seria F?...totusi sa nu exageram...
Si in legatura cu investitia, cred ca nu este atat de relevant, se poate sa investesti intr-o masina 100E, sau 15000E(chiar si intr-un e30).
Ghostyz0r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -