Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-13, 21:38   #1
shox

Stage 4
 
shox's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 206
Default Clima bmw e36

Salutare.
Pun si eu o intrebare cam stupida ).
Pe masina nu am ac nici clima.
Se poate monta modulul de clima si sa il folosesc numai pe partea de caldura si ce mai area un modul normal trepte de ventilatie etc?
Asi dori o schimbare si pentru aspect ca da bine modulul acela de clima in bord plus ca eu personal nu prea suport butoanele ale gen robinete de aragaz )(fara suprare proprietarilor ce au si ei masini).
A mai incercat cineva sa faca vre-o cascadorie dasta :P.
O seara buna sa aveti!
__________________
Route 66
shox is offline   Reply With Quote
Old 28-12-13, 03:42   #2
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Clima bmw e36

Quote:
Originally Posted by shox View Post
Salutare.
Pun si eu o intrebare cam stupida ).
Pe masina nu am ac nici clima.
Se poate monta modulul de clima si sa il folosesc numai pe partea de caldura si ce mai area un modul normal trepte de ventilatie etc?
Asi dori o schimbare si pentru aspect ca da bine modulul acela de clima in bord plus ca eu personal nu prea suport butoanele ale gen robinete de aragaz )(fara suprare proprietarilor ce au si ei masini).
A mai incercat cineva sa faca vre-o cascadorie dasta :P.
O seara buna sa aveti!
pai sa o luam babeste,la butoanele de aragaz din cate tin minte erau conectate niste sufe....cel putin la unul din butoane...la clima digitala sunt numai mufe...deci nu cred ca merge...pt adaugare clima trebuie dat bordul jos,schimbata aeroterma aia de sub bord,plus adaugare panou clima digital...nu stiu mufele daca le ai...am avut pe e36 'butoane de aragaz' dar nu mai tin minte cum aratau in spate...la e 46 am clima digitala,iar in spate 3-4 mufe..
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 08:26   #3
geolex

Stage 5
 
geolex's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 506
Default Re: Clima bmw e36

Salut,
Trebuie sa schimbi aeroterma pentru a putea monta panoul digital.
geolex is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -