Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-11-13, 16:52   #1
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Probleme inchidere centralizata

Salut,am o problema cu E46-le..mai exact cu inchiderea centralizata.
Cam de o luna nu se deschide cand apas butonul de pe cheie.uneori merge...alteori trebuie sa apas de 15 ori.initial am crezut ca e de la bateria telecomenzii..dar am vazut ca daca dau sa deschis portbagajul ...sare...merge! Si din interior..daca dau sa inchid sau sa deschid..din butonul de langa "Avarii" nu merge mereu din prima.Banuiesc ca e din inchiderea centralizata.
Ce sa verific ?? Cand apas pe cheie sau pe butonul din masina..se aude ca ar actiona mecanismul..dar nu sar tijele..de la usi.
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 20-11-13, 20:08   #2
dany2good4u

Stage 5
 
dany2good4u's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 904
Member of:
[BMW]
Default Re: Probleme inchidere centralizata

Quote:
Originally Posted by Budy_ View Post
Salut,am o problema cu E46-le..mai exact cu inchiderea centralizata.
Cam de o luna nu se deschide cand apas butonul de pe cheie.uneori merge...alteori trebuie sa apas de 15 ori.initial am crezut ca e de la bateria telecomenzii..dar am vazut ca daca dau sa deschis portbagajul ...sare...merge! Si din interior..daca dau sa inchid sau sa deschid..din butonul de langa "Avarii" nu merge mereu din prima.Banuiesc ca e din inchiderea centralizata.
Ce sa verific ?? Cand apas pe cheie sau pe butonul din masina..se aude ca ar actiona mecanismul..dar nu sar tijele..de la usi.
bine ai venit in clubul baietilor cu modulul confor defect.modulu asta se afla sub bord,dupa torpedou,acolo sunt niste relee,iar ala de la deschidere face figuri,deschide numai cand vrea,se inchide mereu la prima apasare,portbagajul merge ok,doar deschiderea face figuri,de vina este releul de deschidere,se poate schimba,dar numai de baieti mai priceputi,care au curaj sa isi bage nasul in el,sau mai simplu alt modul... daca gasesc releul respectiv o sa incerc eu sa il schimb singur,o sa merg pe ideea totul sau nimic.daca reusesc revin cu informatii.
__________________


O masina te duce dintr-un loc in altul,o masina buna te duce dintr-una intr-alta
dany2good4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -