Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 06-11-13, 21:08   #1
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Reparatii ECU/Immo off/Citire km reali

NOU!!!

Reparam si reconditionam orice tip de ECU.
Preturile difera in functie de problemele gasite in urma verificarilor.Verificarea costa 30Ron iar in urma problemelor depistate se comunica pretul pentru reparatie.Pentru ECU care nu mai pot fi reparate verificarea este gratuita.

Citim km reali direct din calculatoare pentru majoritatea modelelor BMW,pretul este de 60 RON.

Anulam immo pentru multe modele BMW.Pentru unele modele anularea consta in demontarea si desfacerea ECU-lui.


Telefon: 0722263565 sau 0766915498
__________________
Auto Mil Comercializeaza : Echipamente de diagnoza(testere,interfete diagnoza,programatoare,modificare km etc.)
Piese auto OEM si Aftermarket, Uleiuri,Acumulatori,Accesorii de iluminat,Leduri

Efectuam

Diagnoza auto,Reparatii electrice,Stergere Crash Airbag,Modificare KM,Rescriere Imobilizator,Radio/cd decoder
0722263565/0766915498

BMW 318i e46 Facelift
Mercedes C180
Ex:E46 318i 2000 NFL
djrooney is offline   Reply With Quote
Old 06-11-13, 21:13   #2
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Reparatii ECU/Immo off/Citire km reali

Salut.
Am un ECU+EWS+cip de pe M54b25, seara a mers ok totul am demontat motorul sa-l pun pe alta masina iar a 2-a zi nu mai merge ews-ul..... nu mai tacane nici sa-l spargi....Am luat alt sistem complet si totul a mers perfect ca si normal. Imi poti verifica sistemul actual ecu cip ews sa vad unde a fost problema si eventual sa o remediem?Eu cred ca s-a dus ews-ul dar habar n-am......
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 27-11-13, 20:46   #3
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Re: Reparatii ECU/Immo off/Citire km reali

Salut.Scuze de raspunsul intarziat dar am fost plecat iar acum am revenit.

Da pot sa il verific trebuie sa imi aduci ews+ecu.

In cel mai rau caz daca transponderul e defect sau are alte probleme mai mari si nu se mai poate repara ews-ul, ca sa poti sa le mai folosesti sau daca vrei sa le vinzi se monteaza un emulator de ews.

Pretul emulatorului este intre 150-200 Ron cu montaj cu tot dar difera in functie de modelul ews-ului
djrooney is offline   Reply With Quote
Old 12-12-13, 14:04   #4
bobocel

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 320
Default Re: Reparatii ECU/Immo off/Citire km reali

va salut

am un e46 320 d an 2000. Am un modul de confort care comanda mai multe dotari ale masinii printre care inchiderea cenralizata.
Pe tester reiese ca ar fi un releu de pe modulul respectiv care nu mai deschide/inchide. Se poate repara? aveti posibilitatea sa inlocuiti acel releu de pe modulul respectiv? (modulul este intr-o cutie de plastic cu mai multe mufe situata in bord, in interiorul modulului este o placa de baza cu multi condensatori si circuite electrice)

daca se poate un raspuns PM deoarece posibil sa nu ma verific acest topic

Multumesc
bobocel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -