Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-12, 22:47   #1
gigiprosop

Stage 3
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 156
Default bmw e36 atarna ceva sub bara cine stie ce e ??

dupa cum se vede in poze , am observat ca imi atarna ceva sub bara..nu stiu ce e , de la ce e, din ce cauza , din cele 2 fire cu care e prins unul e rupt..mentionez ca nu am erori in bord sau altceva.

astept pareri de la cine are idee ce e , nu reusesc sa vad pe sub masina unde duce
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	19072012009.jpg
Views:	74
Size:	263.8 KB
ID:	2500572   Click image for larger version

Name:	19072012005.jpg
Views:	46
Size:	230.2 KB
ID:	2500573   Click image for larger version

Name:	19072012008.jpg
Views:	57
Size:	207.6 KB
ID:	2500574  

gigiprosop is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 23:39   #2
OdorogLGV

Stage 5
 
OdorogLGV's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 587
Default Re: bmw e36 atarna ceva sub bara cine stie ce e ??

daca nu ma insel,este senzorul de temperatura exterioara.
OdorogLGV is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 01:57   #3
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: bmw e36 atarna ceva sub bara cine stie ce e ??

Quote:
Originally Posted by OdorogLGV View Post
daca nu ma insel,este senzorul de temperatura exterioara.
Exact si eroarea care zice el ca nu ii apare se datoreaza faptului ca in loc de OBC are un ceas analog(lucru care nu are logica, la ce sa ai senzor de temperatura exterioara daca nu iti apare nicaieri?!)sau are obc si la el -32 de grade Celsius nu reprezinta eroare! )
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 14:38   #4
gigiprosop

Stage 3
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 156
Default Re: bmw e36 atarna ceva sub bara cine stie ce e ??

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
Exact si eroarea care zice el ca nu ii apare se datoreaza faptului ca in loc de OBC are un ceas analog(lucru care nu are logica, la ce sa ai senzor de temperatura exterioara daca nu iti apare nicaieri?!)sau are obc si la el -32 de grade Celsius nu reprezinta eroare! )
mersi pentru aroganta.poate nu iti vine sa crezi dar mai au si altii obc nu numai tu , ca te vad asa fascinat de ce spui.la o masina de 20 de ani cand vad orice pe afisajele alea nu ma mira , nu le bag in seama..ideea e ca e rupt firu direct din mufa si imi trebuie alta.trebuie exact aceeasi piesa sau merge si o mufa asemanatoare care sa se potriveasca? va rog daca se sinchiseste cineva sa raspunda sa lase arogantele si gesturile deoparte.multumesc

Last edited by gigiprosop; 20-07-12 at 14:43.
gigiprosop is offline   Reply With Quote
Old 20-07-12, 15:04   #5
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: bmw e36 atarna ceva sub bara cine stie ce e ??

Quote:
Originally Posted by gigiprosop View Post
mersi pentru aroganta.poate nu iti vine sa crezi dar mai au si altii obc nu numai tu , ca te vad asa fascinat de ce spui.la o masina de 20 de ani cand vad orice pe afisajele alea nu ma mira , nu le bag in seama..ideea e ca e rupt firu direct din mufa si imi trebuie alta.trebuie exact aceeasi piesa sau merge si o mufa asemanatoare care sa se potriveasca? va rog daca se sinchiseste cineva sa raspunda sa lase arogantele si gesturile deoparte.multumesc
Nu am fost arogant, am facut o gluma dar se pare ca tu mananci prea multa lamaie si nu prea iti intra glumele ca atare, nu am spus ca am numai eu sau ca numai al meu merge,eu de exemplu am stat mai bine de 6 luni fara termometru... La mine au fost numai -32 de grade mult timp...

La ala de il ai tu este de ajuns sa tai putin din bucata aia unde vine firu'(care este rupt) si lipit cu pistolul,il pui la locul lui si o sa fie totul ok,asta in cazul in care senzorul mai este bun,daca nu schimbi senzorul,la mana 2-a este cam 50 de ron si nou este cam 90... Alegerea iti apartine.

Chiar nu am vrut sa par arogant... Dar pe forum nu prea se mai intelege om cu persoana!

Numai bine!
sharkylete is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -