Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 18-07-12, 19:26   #1
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Probleme electrice ciudate

Buna ziua tuturor din nou ma-am intalnit cu o noua problema ieri am primit 1 set de triple pentru pisi meu le am dat jos pe cele vechi am demufat fostele triple le am montat pe actualele toate bune si frumoase mergea totul ok pana cand am sesizat ceva foarte interesant si ma chinui de ieri sa i dau de cap dar nu reusesc , problema e urmatoarea cand bag masina in marsalier si calc frana doar cand calc pedala de frana imi semnalizeaza masina singura dreapta cand dau drumu la pedala de frana nu mai semnalizeaza asa face in permanenta si se aude ticaitu de semnalizare in masina , in plus de asta merge becu de marsalier doar pe stanga si pe dreapta se aprinde semnalizarea sa mai intalnit cineva cu problema asta ? am verificat firele pare ca totul sa fie ok nu se atinge nici 1 fir de altul si tot asa..

masina cu pricina este seria 3 e36 din 1992 sedan.
Fant0ma is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 19:55   #2
gabytzu_locdog

Stage 2
 
gabytzu_locdog's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 38
Default Re: Probleme electrice ciudate

Quote:
Originally Posted by Fant0ma View Post
Buna ziua tuturor din nou ma-am intalnit cu o noua problema ieri am primit 1 set de triple pentru pisi meu le am dat jos pe cele vechi am demufat fostele triple le am montat pe actualele toate bune si frumoase mergea totul ok pana cand am sesizat ceva foarte interesant si ma chinui de ieri sa i dau de cap dar nu reusesc , problema e urmatoarea cand bag masina in marsalier si calc frana doar cand calc pedala de frana imi semnalizeaza masina singura dreapta cand dau drumu la pedala de frana nu mai semnalizeaza asa face in permanenta si se aude ticaitu de semnalizare in masina , in plus de asta merge becu de marsalier doar pe stanga si pe dreapta se aprinde semnalizarea sa mai intalnit cineva cu problema asta ? am verificat firele pare ca totul sa fie ok nu se atinge nici 1 fir de altul si tot asa..

masina cu pricina este seria 3 e36 din 1992 sedan.
pai ce model de triple ai pus pe masina ? oem sau ....?
gabytzu_locdog is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 23:05   #3
djrooney

Stage 5
 
djrooney's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 605
Default Re: Probleme electrice ciudate

sigur nu sunt oem e o problema des intalnita la triplele si farurile aftermarket.Eu m-am chinuit la un e36 cu farurile mufate ca la carte mergea faza scurta pe o parte cand dadea lunga se stingea tot si mergea lunga pe cealalta si am renuntat lea montat pe cele originale.Nu stiu exact care e cauza dar ca sa nu ai surprize calde dute la un electrician bun
__________________
Auto Mil Comercializeaza : Echipamente de diagnoza(testere,interfete diagnoza,programatoare,modificare km etc.)
Piese auto OEM si Aftermarket, Uleiuri,Acumulatori,Accesorii de iluminat,Leduri

Efectuam

Diagnoza auto,Reparatii electrice,Stergere Crash Airbag,Modificare KM,Rescriere Imobilizator,Radio/cd decoder
0722263565/0766915498

BMW 318i e46 Facelift
Mercedes C180
Ex:E46 318i 2000 NFL
djrooney is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 17:14   #4
Fant0ma

Stage 3
 
Fant0ma's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 94
Default Re: Probleme electrice ciudate

aveam triple aftermarket si acum am pus tot aftermarket alb cu rosu stiu ca aveam o mica problema la fostele triple faceau figuri becurie de marsalier dar le am rezolvat , si la astea sunt tot aftermarket si am folosit firele lor originale dar o sa pun firele de celalante aftermarket care au mers bine ca cu alea mergea ok cred ca din cauza la firele de la triple face asa
Fant0ma is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -