Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-12, 23:05   #1
JustinCase

Stage 5
 
JustinCase's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 726
Member of:
[BMW]
Default Intrebare pentru cei care au distantiere pe E36

Vreau sa va rog daca ma puteti ajuta cu o informatie, un distantier de doar 5mm necesita prezoane mai lungi sau merg si cele originale in conditii de siguranta?
JustinCase is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 00:24   #2
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Intrebare pentru cei care au distantiere pe E36

recomandat ar fi sa'ti iei prezoane pe masura
practic ... merg cu distantiere de 5mm si prezoane normale de aprox 1 an si nu am avut probleme.
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 00:37   #3
JustinCase

Stage 5
 
JustinCase's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 726
Member of:
[BMW]
Default Re: Intrebare pentru cei care au distantiere pe E36

Sa spun ca as cumpara niste prezoane mai lungi dar ce ma fac cu antifurturile ca nu le pot lungi, nu? Apropo, o alta intrebare, se vede diferenta cu cele de 5mm sau ar trebui macar 1cm? Sa nu le cumpar si sa am surpriza ca nu am facut nicio treaba daca se vad la fel...
__________________
"Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall, torque is how far you take the wall with you."
JustinCase is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 00:50   #4
Joltanu`

Stage 4
 
Joltanu`'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 218
Default Re: Intrebare pentru cei care au distantiere pe E36

Quote:
Originally Posted by JustinCase View Post
Sa spun ca as cumpara niste prezoane mai lungi dar ce ma fac cu antifurturile ca nu le pot lungi, nu? Apropo, o alta intrebare, se vede diferenta cu cele de 5mm sau ar trebui macar 1cm? Sa nu le cumpar si sa am surpriza ca nu am facut nicio treaba daca se vad la fel...
Diferenta mare nu va fi, eu mi-am pus deoarece atingea roata in reglajul de la suspensie. In loc de antifurt, mi-am pus tot prezon mai lung. Parerea mea este ca pentru o diferenta vizibila iti trebuie macar distantier de 10 mm (acuma depinde si ce ET ai la jante)
Joltanu` is offline   Reply With Quote
Old 12-05-12, 18:49   #5
burnout_bmw
BMW Driver

Stage 5
 
burnout_bmw's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 3,069
Member of:
[BMW]
Default Re: Intrebare pentru cei care au distantiere pe E36

Pt 5mm nu trebuie prezoane mai lungi sunt suficiente cele stok, iti pot da 2 distantiere de 5mm sa probezi sa vezi cum vin pe masina si dupa aia te decizi tu ce si cum cumperi...
burnout_bmw is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -