Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 29-04-12, 11:05   #1
adrianE36

Stage 4
 
adrianE36's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 183
Default e38 730i

Buna,as vrea sa adresez o intrebare celor care au mai avut o problema de genul asta,problema consta la cutia de viteza automata,vreau sa cumpar un 730i si proprietarul a zis ca schimba cutia cum vrea ea,adica daca rulezi la o viteza constanta de o suta la ora si esti in a cincea ea o duce direct ina treia fara sa vrea el sa schimbe si tot asa,se poate monta cutie manuala pe ea,este la pret la bun si nu as pierdeo. Sa ma scuzzati daca nu m-am exprimat bine. O zi buna sa aveti
adrianE36 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-12, 17:04   #2
mike_4tuning

Stage 5
 
mike_4tuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 439
Default Re: e38 730i

Quote:
Originally Posted by adrianE36 View Post
Buna,as vrea sa adresez o intrebare celor care au mai avut o problema de genul asta,problema consta la cutia de viteza automata,vreau sa cumpar un 730i si proprietarul a zis ca schimba cutia cum vrea ea,adica daca rulezi la o viteza constanta de o suta la ora si esti in a cincea ea o duce direct ina treia fara sa vrea el sa schimbe si tot asa,se poate monta cutie manuala pe ea,este la pret la bun si nu as pierdeo. Sa ma scuzzati daca nu m-am exprimat bine. O zi buna sa aveti
Incearca mai inatai o schimbare de ulei+ filtru si dupa aceea dak tot nu vrea pune alta.
mike_4tuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -