Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-12, 19:08   #1
davidmafiotu

Stage 4
 
davidmafiotu's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 195
Default PROBLEME DECAPOTARE E36

am si eu o problema nu imi mai functioneaza decapotarea electrica,actionez butonul si nu se intampla nimik??!!!! am incercat sa-i dau curent la motorasu de la decapotare direct de la baterie si functioneaza se decapoteaza , dar s-a intamplat ceva cu butonul de la decapotare sau releu ceva . cine stie sa ma ajute si pe mine.mersi
davidmafiotu is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 07:43   #2
cristy_4speed

Stage 5
 
cristy_4speed's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 832
Default Re: PROBLEME DECAPOTARE E36

Quote:
Originally Posted by davidmafiotu View Post
am si eu o problema nu imi mai functioneaza decapotarea electrica,actionez butonul si nu se intampla nimik??!!!! am incercat sa-i dau curent la motorasu de la decapotare direct de la baterie si functioneaza se decapoteaza , dar s-a intamplat ceva cu butonul de la decapotare sau releu ceva . cine stie sa ma ajute si pe mine.mersi
salut!
vezi ca pe aripa stanga spate ai modulul de decapotare ...are din cate stiu ala face toata treaba......
deci dai jos fata de usa dupa spate stanga si e o cutie dreptunghiulara neagra ...prinsa in 4 suruburi.....fa rost de una si vezi daca e de la ea.....
daca esti din buc sau ai drum in buc ne putem vedea sa iti dau modulul de la mn sa vezi daca e de la el..
o zi buna!
__________________
[size=1]logan 1.5 DCI sold | e36 cabrio 2.0 m52 sold |laguna 2 1.9 Dci sold |audi s3 1.8t quattro 209cp stock!!!sold | audi a3 1.8t sold | e36 coupe 2.0i m50>>>Sold | e36 cabrio 2.0i m52>>>Sold | fiat stilo abarth 170cp>>>Sold
e36 coupe 1.6 m43 individual>>sold |
opel astra bertone 1.8.16v<<<
| e46 sedan 2.0 D 150+<<< family member
| >>>e36 cabrio 2.8i - 99 >>family member
cristy_4speed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -