Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-12, 20:26   #241
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
Sa stii ca exact tot ce am vazut in neregula si tot ce am vazut ca lipseste i-am spus si ei. Nu am dc sa ma ascund sub fusta ei cum zici tu eu cand am avut sa iti zic ceva te-am sunat si ti-am zis la telefon. Dar ea cand a vazut de dimineata pe 4 tuning ca te-ai dus si ai facut colegului de forum si ca noua nu, s-a spuparat din cauza ca ea ti-a dat bani dinainte si ca nu ai rezolvat-o si mereu ma intreba cand o rezolvam....iar eu ii spuneam ceea ce imi spuneai tu. Stii foarte bine cum sta treaba de cand ne-am vazut ca nu este masina mea si ca nu yo hotarasc eu doar pur si simplu o conduc. In fine nu mai are rost o lasam asa cum a picat. Maine la ora 12 te contactez sa stabilim exact locul unde ne vedem imi dai banii( Pompa de servo+ bobina de inductie si sa imi aduci regulatorul de relanti si mufa de la radio/cd) si ce va fi mai departe este treaba noastra. Legat de tiganie eu doar mi-am spus nemultumirea, tiganie a facut prietenul tau care s-a bucurat la cateva piese si la o solutie de inegrit cauciucurile de 25 ron.Daca doresti sa mai discutam si sa despicam firul in 4 mike_4tuning@yahoo.com este id meu sau vb pe privat sa nu mai spui ca iti alung clientii. Te salut
Nu am ce sa discut cu tine discut cu nevastata daca vrei ca ea a fost cu banii tu pt mine ești inexistent de acum înainte,ti-am zis ca nu mă interesează ce scrii pe forum nu oblig pe nimeni sa vina la mine nu îmi sperii clienții daca te pe asta te bazezi te rog frumos sa nu îmi mai poluezi topicul daca ascultai de ceea ce ți-am zis ramAneam prieteni
__________________
http://dezmembrari-emu.ucoz.ro/
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 22:42   #242
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
Sa stii ca exact tot ce am vazut in neregula si tot ce am vazut ca lipseste i-am spus si ei. Nu am dc sa ma ascund sub fusta ei cum zici tu eu cand am avut sa iti zic ceva te-am sunat si ti-am zis la telefon. Dar ea cand a vazut de dimineata pe 4 tuning ca te-ai dus si ai facut colegului de forum si ca noua nu, s-a spuparat din cauza ca ea ti-a dat bani dinainte si ca nu ai rezolvat-o si mereu ma intreba cand o rezolvam....iar eu ii spuneam ceea ce imi spuneai tu. Stii foarte bine cum sta treaba de cand ne-am vazut ca nu este masina mea si ca nu yo hotarasc eu doar pur si simplu o conduc. In fine nu mai are rost o lasam asa cum a picat. Maine la ora 12 te contactez sa stabilim exact locul unde ne vedem imi dai banii( Pompa de servo+ bobina de inductie si sa imi aduci regulatorul de relanti si mufa de la radio/cd) si ce va fi mai departe este treaba noastra. Legat de tiganie eu doar mi-am spus nemultumirea, tiganie a facut prietenul tau care s-a bucurat la cateva piese si la o solutie de inegrit cauciucurile de 25 ron.Daca doresti sa mai discutam si sa despicam firul in 4 mike_4tuning@yahoo.com este id meu sau vb pe privat sa nu mai spui ca iti alung clientii. Te salut

Ok , vad ca sunt si eu putin implicat pe aici ! mike , in primul rand mihai a venit la mine in weekend , din timpul lui personal , sau era cumva obligat sa iti stea la dispozitie sambata si duminica? in al doilea rand , am vazut cu ochii mei ce inseamna sa lucrezi la o instalatie de acel gen, daca tot esti atat de pretentios pentru banii care ia cerut emu si tot nu iti convine , de ce nu te ai dus intr-un service auto , unde iti lua minim 500 ron pentru montat doar motor + ce a mai facut el la masina !Eu l-am asteptat pe om mai bine de o luna jumate , ca sa vina la mine sa mi faca instalatia si am zis sarumana ca a acceptat sa piarda o zi [ chiar daca i am platit drumul ] pentru mine. La fel de bine putea sa zica : frate daca vrei sa iti fac treaba vii la bucuresti si aia e. Omul asta nu are nici o obligatie fata de nici unul dintre noi de pe forum , sa alerge prin toata tara si sa faca masinile. Iti zic sincer , ce a facut el la masina intr-o singura zi , nu facea nici mama electricianului in 2 saptamani [ ma refer la instalat clima , obc , alarma , ews etc ]. Am salvat bani si timp cu el si pentru asta are tot respectul meu ca om cat si ca electrician. Oameni ca el , rar vad si tine cont de un lucru , daca era sa ai treaba cu el , aveai de luni-vineri , nu stiam ca trebuia sa iti vina tie in weekend ! De speriat clientii , nu ai cum sa ii sperii , esti singurul nemultumit din zecile sau chiar sutele de clienti. Vorba aia , facerea de bine , futere de mama ! Si inca un sfat asa ca de la barbat la barbat [ ai 21 de ani ce dracu?] Incearca sa nu te mai ascunzi dupa fusta iubitei pentru problemele intampinate si incearca sa le rezolvi ca un barbat , nu ca o p**** ! stima !

PS : stai sa vezi ce iti sar in cap clientii si cei care il cunosc pe emu , ca incerci sa ii tarai numele prin noroi !

Last edited by DEVIL's Style; 15-07-12 at 23:00.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 23:00   #243
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Ok , vad ca sunt si eu putin implicat pe aici ! mike , in primul rand mihai a venit la mine in weekend , din timpul lui personal , sau era cumva obligat sa iti stea la dispozitie sambata si duminica? in al doilea rand , am vazut cu ochii mei ce inseamna sa lucrezi la o instalatie de acel gen, daca tot esti atat de pretentios pentru banii care ia cerut emu si tot nu iti convine , de ce nu te ai dus intr-un service auto , unde iti lua minim 500 ron pentru montat doar motor + ce a mai facut el la masina !Eu am l-am asteptat pe om mai bine de o luna jumate , ca sa vina la mine sa mi faca instalatia si am zis sarumana ca a acceptat sa piarda o zi [ chiar daca i am platit drumul ] pentru mine. La fel de bine putea sa zica : frate daca vrei sa iti fac treaba vii la bucuresti si aia e. Omul asta nu are nici o obligatie fata de nici unul dintre noi de pe forum , sa alerge prin toata tara si sa faca masinile. Iti zic sincer , ce a facut el la masina intr-o singura zi , nu facea nici mama electricianului in 2 saptamani [ ma refer la instalat clima , obc , alarma , ews etc ]. Am salvat bani si timp cu el si pentru asta are tot respectul meu ca om cat si ca electrician. Oameni ca el , rar vad si tine cont de un lucru , daca era sa ai treaba cu el , aveai de luni-vineri , nu stiam ca trebuia sa iti vina tie in weekend ! De speriat clientii , nu ai cum sa ii sperii , esti singurul nemultumit din zecile sau chiar sutele de clienti. Vorba aia , facerea de bine , futere de mama ! Si inca un sfat asa ca de la barbat la barbat [ ai 21 de ani ce dracu?] Incearca sa nu te mai ascunzi dupa fusta iubitei pentru problemele intampinate si incearca sa le rezolvi ca un barbat , nu ca o p**** ! stima !

PS : stai sa vezi ce iti sar in cap clientii si cei care il cunosc pe emu , ca incerci sa ii tarai numele prin noroi !
ms devil nu-i problema cu omul,ideea este ca nu a vrut sa inteleaga ceea i-am spus la telefon,sa astepte pana maine,asa sunt pustii astia: "la o solutie de "inegrit" cauciucurile de 25 ron." maine dupa ce ii dau banii cine stie o sa mai scrie pe aici,avea de castigat cu mine,dar acum s-a lins la botic
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-12, 07:28   #244
mike_4tuning

Stage 5
 
mike_4tuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 439
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Ok , vad ca sunt si eu putin implicat pe aici ! mike , in primul rand mihai a venit la mine in weekend , din timpul lui personal , sau era cumva obligat sa iti stea la dispozitie sambata si duminica? in al doilea rand , am vazut cu ochii mei ce inseamna sa lucrezi la o instalatie de acel gen, daca tot esti atat de pretentios pentru banii care ia cerut emu si tot nu iti convine , de ce nu te ai dus intr-un service auto , unde iti lua minim 500 ron pentru montat doar motor + ce a mai facut el la masina !Eu l-am asteptat pe om mai bine de o luna jumate , ca sa vina la mine sa mi faca instalatia si am zis sarumana ca a acceptat sa piarda o zi [ chiar daca i am platit drumul ] pentru mine. La fel de bine putea sa zica : frate daca vrei sa iti fac treaba vii la bucuresti si aia e. Omul asta nu are nici o obligatie fata de nici unul dintre noi de pe forum , sa alerge prin toata tara si sa faca masinile. Iti zic sincer , ce a facut el la masina intr-o singura zi , nu facea nici mama electricianului in 2 saptamani [ ma refer la instalat clima , obc , alarma , ews etc ]. Am salvat bani si timp cu el si pentru asta are tot respectul meu ca om cat si ca electrician. Oameni ca el , rar vad si tine cont de un lucru , daca era sa ai treaba cu el , aveai de luni-vineri , nu stiam ca trebuia sa iti vina tie in weekend ! De speriat clientii , nu ai cum sa ii sperii , esti singurul nemultumit din zecile sau chiar sutele de clienti. Vorba aia , facerea de bine , futere de mama ! Si inca un sfat asa ca de la barbat la barbat [ ai 21 de ani ce dracu?] Incearca sa nu te mai ascunzi dupa fusta iubitei pentru problemele intampinate si incearca sa le rezolvi ca un barbat , nu ca o p**** ! stima !

PS : stai sa vezi ce iti sar in cap clientii si cei care il cunosc pe emu , ca incerci sa ii tarai numele prin noroi !
Nu incerc sa il fac de rusine sau sa ii alung clientii ( faza cu alungatul clientilor mi-a zis-o la telefon). Si tu daca ai fi platit o suma de bani inainte sa ti se faca ceva si cand iti iei masina lucrurile au fost puse la misto pe ea( Daca nu ma crezi iti fac poze cu camera la fiecare detaliu in parte si la lucrurile care nu merg si sunt legate ca sa nu mai zici ca fac gura degeaba). Cand am luat motorul vechi de acolo am platit nu am avut nevoie de pomana....Si mi se pare josnic ca atunci cand imi iau lucru inapoi sa vad ca lipseste cate ceva. Dupa ce platesti o suma si iti zice ca saptamana viitoare ti-o fac si tot asa iti cam piere rabdarea. Din pacate prietenei mele i-a pierit rabdarea. Nu contest ca nu este bun doar ca a facut lucrarea sa scape de mine la buleala si o sa fac poze mai detaliate si o sa postez o sa fac si filmulet si trageti voi concluziile daca am dreptul sa imi cer ceva pe ce am platit. Inca ceva....Mie imi zice ca este la munca , ca nu lucreaza in weekend etc si vad ca la tn a venit si ti-a facut ( nu am nimic cu tine si ca ti-a facut treaba din contra sa te bucuri de ele) dar eu astept de aproape 3 saptamani si bani deja i-am dat....Si mai imi zice si la telefon ca, daca nu ii dadeam banii inainte nici nu se apuca de ea.
Nu mai conteaza oricum. Nu am nimic personal cu el si cu nimeni altcineva mi-am cerut doar sa mi se faca ceea ce am platit si nimic mai mult. Atat am avut de spus legat de capitolul asta. La cerere pun si Poze + Videoclip dar nu pe topicul omului le dau doar in privat. Va salut
__________________
most beautiful sound is more RPM:X:X
mike_4tuning is offline   Reply With Quote
Old 16-07-12, 12:40   #245
316i

Stage 5
 
316i's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,856
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
PS : stai sa vezi ce iti sar in cap clientii si cei care il cunosc pe emu , ca incerci sa ii tarai numele prin noroi !
Aoleuuu....nu stiam ca asta este topicul unui semi-zeu. Mai exista si alti electricieni dibaci, stai linistit.
Lasa oamenii sa-si rezolve disputele, nu cred ca are vreunul din ei nevoie de avocat.
__________________
BMW E30 318iS 08/90 Powered by 08/94 E36 M42,Sterling Silber Metallic,Full Electric(4xEFH+ESD),OBC II + E36 OBC V,A/C,Electric/Beheizt Recaro sitze,Blau H&R + Koni Adjustable,Webasto Standheizung,Winter Paket,BBS RS 8Jx17 + BBS RS047 + BBS RS001,M-Tehnic II Paket,Tempomat, 1bar boost by Haltech + BMW E30 325i M20 Baur NA + BMW E30 325i M50 Coupe NA
Harti personalizate, orice dimensiune, orice continut, actualizate la zi ---->http://www.edituraeverest.ro<----
316i is offline   Reply With Quote
Old 16-07-12, 12:54   #246
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by 316i View Post
Aoleuuu....nu stiam ca asta este topicul unui semi-zeu. Mai exista si alti electricieni dibaci, stai linistit.
Lasa oamenii sa-si rezolve disputele, nu cred ca are vreunul din ei nevoie de avocat.
eu nu sunt semi-zeu nu stiu de ce te bagi tu,tu intotdeauna ai avut de comentat ceva la adresa mea,vezi-ti de treburile tale ca eu nu m-am bagat niciodata in seama cu tine,mai bine abtine-te
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-12, 13:06   #247
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
Nu incerc sa il fac de rusine sau sa ii alung clientii ( faza cu alungatul clientilor mi-a zis-o la telefon). Si tu daca ai fi platit o suma de bani inainte sa ti se faca ceva si cand iti iei masina lucrurile au fost puse la misto pe ea( Daca nu ma crezi iti fac poze cu camera la fiecare detaliu in parte si la lucrurile care nu merg si sunt legate ca sa nu mai zici ca fac gura degeaba). Cand am luat motorul vechi de acolo am platit nu am avut nevoie de pomana....Si mi se pare josnic ca atunci cand imi iau lucru inapoi sa vad ca lipseste cate ceva. Dupa ce platesti o suma si iti zice ca saptamana viitoare ti-o fac si tot asa iti cam piere rabdarea. Din pacate prietenei mele i-a pierit rabdarea. Nu contest ca nu este bun doar ca a facut lucrarea sa scape de mine la buleala si o sa fac poze mai detaliate si o sa postez o sa fac si filmulet si trageti voi concluziile daca am dreptul sa imi cer ceva pe ce am platit. Inca ceva....Mie imi zice ca este la munca , ca nu lucreaza in weekend etc si vad ca la tn a venit si ti-a facut ( nu am nimic cu tine si ca ti-a facut treaba din contra sa te bucuri de ele) dar eu astept de aproape 3 saptamani si bani deja i-am dat....Si mai imi zice si la telefon ca, daca nu ii dadeam banii inainte nici nu se apuca de ea.
Nu mai conteaza oricum. Nu am nimic personal cu el si cu nimeni altcineva mi-am cerut doar sa mi se faca ceea ce am platit si nimic mai mult. Atat am avut de spus legat de capitolul asta. La cerere pun si Poze + Videoclip dar nu pe topicul omului le dau doar in privat. Va salut
uite prietene ca sa nu crezi ca vb prostii,i-am aratat si prietenei tale si arat si tie ca mi-am luat concediu 4 zile ca sa iti termin masina,dar acum asta este,imi pare rau pt ce s-a intamplat,ti-am zis cand am vb sapt trecuta la telefon ca saptamana asta o rezolvam,dar nu ai vrut sa asculti,ai crezut ca te pacalesc,asta este,cum a zis si colegul mai sus,sunt altii mai buni ca mine.bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0071.jpg
Views:	185
Size:	116.7 KB
ID:	2497480  
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 01:50   #248
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
s-a spuparat din cauza ca ea ti-a dat bani dinainte si ca nu ai rezolvat-o si mereu ma intreba cand o rezolvam....
Pe bune?!


EMU'le n'ai idee cat astept sa apas pe niste butoane ))
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 30-07-12, 10:48   #249
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Upppp
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 07-08-12, 20:31   #250
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Inca o recomandare ! https://youtu.be/DbTvlf83m-g?hd=1 iata si de ce !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 13-08-12, 19:27   #251
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Recomand !
Punctual , Serios , Cinstit , Priceput.
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 21-08-12, 09:07   #252
cyborgcry

Stage 5
 
cyborgcry's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 785
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Sal,doresc sa imi montez un obc 18 butoane (acum am cu 7 butoane )si vroiam sa te intreb daca ai vreo bucata pe acolo ( am motor de 1600 -4 c ),am incercat sa te sun, dar nu raspuzi la tel sa putem discuta mai multe detalii.Multumesc si astept un raspuns.Stima
cyborgcry is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 08:18   #253
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by cyborgcry View Post
Sal,doresc sa imi montez un obc 18 butoane (acum am cu 7 butoane )si vroiam sa te intreb daca ai vreo bucata pe acolo ( am motor de 1600 -4 c ),am incercat sa te sun, dar nu raspuzi la tel sa putem discuta mai multe detalii.Multumesc si astept un raspuns.Stima
Am rezolvat-o in mare parte
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-12, 04:39   #254
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Upp hop
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-12, 09:41   #255
Kruger.
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
Kruger.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 929
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Salut,

Se poate monta cruise control pe e36-le meu din 1992 ?


Multam
Kruger. is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -