Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Zona tehnica BMW

Zona tehnica BMW Zona tehnica, secrete, tips&tricks BMW

Reply
 
Thread Tools
Old 12-05-12, 14:52   #226
4kosty12

Stage 3
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 157
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

te rog daca se poate un mic ajutor stii cumva cum se verifica si repara daca este cazul plasmele pentru ceasuri bord e46 n reusesc sub nici o frma sa le aprind. sunt di doua bucat si fiecare are cate doua fire negru si negru cu gri.
4kosty12 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 19:13   #227
buldogu

Stage 5
 
buldogu's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 422
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

salut, alarma cu inchidere centralizata din telecomanda bmw e36 coupe montezi?? ce pret. mersi!
buldogu is offline   Reply With Quote
Old 15-05-12, 07:51   #228
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by buldogu View Post
salut, alarma cu inchidere centralizata din telecomanda bmw e36 coupe montezi?? ce pret. mersi!
Da știu dar nu prea sunt prin București saptamanile astea,vin plec nu am zile fixe, nu știu ce sa zic pt ca nu vreau sa te incurc,mai bine da un tel si vb poate stabilim o zi
__________________
http://dezmembrari-emu.ucoz.ro/
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-12, 23:09   #229
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

recomand, mi-a legat comenzile de pe volan la un e36......(comenzi cass+ pilot automat)
Z E K Y is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 11:48   #230
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by Z E K Y View Post
recomand, mi-a legat comenzile de pe volan la un e36......(comenzi cass+ pilot automat)
ms
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-12, 12:36   #231
chapyk

Stage 1
 
Join Date: May 2012
Posts: 18
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPITIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by e_emu3 View Post
Ms man si tu ai fost baiat cu caracter
Ai cumva un obc cu 18 butoane si maneta da vanzare?
chapyk is offline   Reply With Quote
Old 17-06-12, 11:47   #232
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

sigur ca am
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 29-06-12, 12:48   #233
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

valabil
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-12, 22:16   #234
BZ85KRY

Stage 4
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 174
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

salut as vrea sa pun si eu geamuri electrice pe fata la un e36 sedan care are geamuri manuale, imi faci si mie un pret cu piesele tale daca se poate. ms
BZ85KRY is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 15:43   #235
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Tot am incercat sa dau de tine in ultima vreme ! am pregatit tot ce e necesar pentru urcarea celuilalt motor +

- Instalare geamuri electrice spate
- Montat obc
- montat alarma + inchidere centralizata
- Clima [ daca ai o instalatie pentru 4 cilindri completa te astept cu un pret ] , am deja compresorul si radiatorul .
- Mici acareturi de facut la fata locului.

Cand esti disponibil da un semn te rog !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 08-07-12, 17:33   #236
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

sal..si eu vreau sa te uiti la 2 clime..un e36 320 si un e46 320d..sapt viitoare ajung cu masinile in bucuresti
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 14-07-12, 18:27   #237
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

recomand cu incredere ... stie sa se joace cu instalatia electrica a unui bmw e36.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-07-14 12.57.05.jpg
Views:	139
Size:	1.62 MB
ID:	2495892   Click image for larger version

Name:	2012-07-14 13.44.22.jpg
Views:	132
Size:	1.63 MB
ID:	2495893   Click image for larger version

Name:	2012-07-14 13.44.07.jpg
Views:	106
Size:	1.90 MB
ID:	2495894  

DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 10:32   #238
mike_4tuning

Stage 5
 
mike_4tuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 439
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Bai mihai ce facem? mie imi spui ca esti toata saptamana la munca si ca lucrezi de dimineata pana seara si sa vad ca la altii le faci si pe mine ma duci cu zaharelu....Asta inseamna sa fi bun si sa dai banu inainte acum stau sa ma milogesc pt o treaba care deja am platit-o...Abs nu mi l-ai legat sonda lambda nici pe aia, sonda de mansalier nici pe aia, reglaju la faruri nu functioneaza, lumina din masina nu merge , cablurile le-ai tras pe unde ti-a fost mai usor fara sa te gandesti daca mai am si yo cv de bagat pe-acolo ( locul unde vine difuzorul stanga fata), nu mai zic ca torpedoul este montat ca draq iar capota atinge in aripa cand se inchide,pompa de servo cand ati montat motoru ati stricato, furtunele de la servo curg pe la prinderi unde se prind la caseta de directie de ma tin sir cu uleiu.... Imi spui sa te sun sambata sau duminica eu sun tu ti telefonu inchis. Prietenu tau se face ca nu "gaseste" unele piese de pe fostul motor ( culmea este ca si el avea acelasi motor pe masina ca cel care l-am schimbat eu). La devil te duci la barlad si la mn nu vi pana in fata blocului. Mi se pare o lipsa de respect din partea ta. Deja au trecut 3 saptamani aproape de cand imi tot zici ca rezolvam ce mai este de facut si nimic...Pune-te si tu in locul meu! eu te-am inteles cand ai zis ca nu poti ca esti obosit, ocupat....dar totusi cand a fost vorba sa iti dam banii nu am comentat si ti-ai primit inainte sa fie masina gata.....Te rog contacteaza-ma urgent!!
__________________
most beautiful sound is more RPM:X:X

Last edited by mike_4tuning; 15-07-12 at 10:39.
mike_4tuning is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 19:34   #239
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by mike_4tuning View Post
Bai mihai ce facem? mie imi spui ca esti toata saptamana la munca si ca lucrezi de dimineata pana seara si sa vad ca la altii le faci si pe mine ma duci cu zaharelu....Asta inseamna sa fi bun si sa dai banu inainte acum stau sa ma milogesc pt o treaba care deja am platit-o...Abs nu mi l-ai legat sonda lambda nici pe aia, sonda de mansalier nici pe aia, reglaju la faruri nu functioneaza, lumina din masina nu merge , cablurile le-ai tras pe unde ti-a fost mai usor fara sa te gandesti daca mai am si yo cv de bagat pe-acolo ( locul unde vine difuzorul stanga fata), nu mai zic ca torpedoul este montat ca draq iar capota atinge in aripa cand se inchide,pompa de servo cand ati montat motoru ati stricato, furtunele de la servo curg pe la prinderi unde se prind la caseta de directie de ma tin sir cu uleiu.... Imi spui sa te sun sambata sau duminica eu sun tu ti telefonu inchis. Prietenu tau se face ca nu "gaseste" unele piese de pe fostul motor ( culmea este ca si el avea acelasi motor pe masina ca cel care l-am schimbat eu). La devil te duci la barlad si la mn nu vi pana in fata blocului. Mi se pare o lipsa de respect din partea ta. Deja au trecut 3 saptamani aproape de cand imi tot zici ca rezolvam ce mai este de facut si nimic...Pune-te si tu in locul meu! eu te-am inteles cand ai zis ca nu poti ca esti obosit, ocupat....dar totusi cand a fost vorba sa iti dam banii nu am comentat si ti-ai primit inainte sa fie masina gata.....Te rog contacteaza-ma urgent!!
Am vb amândoi la tel si ți-am zis ca o rezolvam luni,iar tu îmi spui spui la telefon ca nu ai scris tu,a scris nevasta-ta,ea ca femeie nu știa toate chestiile astea, puteai sa ai bunul simt sa îmi recunosti ca ai scris tu,nu sa te ascunzi după fusta ei, rămâne sa ne întâlnim mâine sa îți daubanii pe pompa așa cum am vb

Last edited by e_emu3; 15-07-12 at 19:37.
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 19:50   #240
mike_4tuning

Stage 5
 
mike_4tuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 439
Default Re: MONTEZ DIVERSE OPTIUNI PE E36

Quote:
Originally Posted by e_emu3 View Post
Am vb amândoi la tel si ți-am zis ca o rezolvam luni,iar tu îmi spui spui la telefon ca nu ai scris tu,a scris nevasta-ta,ea ca femeie nu știa toate chestiile astea, puteai sa ai bunul simt sa îmi recunosti ca ai scris tu,nu sa te ascunzi după fusta ei, rămâne sa ne întâlnim mâine sa îți daubanii pe pompa așa cum am vb
Sa stii ca exact tot ce am vazut in neregula si tot ce am vazut ca lipseste i-am spus si ei. Nu am dc sa ma ascund sub fusta ei cum zici tu eu cand am avut sa iti zic ceva te-am sunat si ti-am zis la telefon. Dar ea cand a vazut de dimineata pe 4 tuning ca te-ai dus si ai facut colegului de forum si ca noua nu, s-a spuparat din cauza ca ea ti-a dat bani dinainte si ca nu ai rezolvat-o si mereu ma intreba cand o rezolvam....iar eu ii spuneam ceea ce imi spuneai tu. Stii foarte bine cum sta treaba de cand ne-am vazut ca nu este masina mea si ca nu yo hotarasc eu doar pur si simplu o conduc. In fine nu mai are rost o lasam asa cum a picat. Maine la ora 12 te contactez sa stabilim exact locul unde ne vedem imi dai banii( Pompa de servo+ bobina de inductie si sa imi aduci regulatorul de relanti si mufa de la radio/cd) si ce va fi mai departe este treaba noastra. Legat de tiganie eu doar mi-am spus nemultumirea, tiganie a facut prietenul tau care s-a bucurat la cateva piese si la o solutie de inegrit cauciucurile de 25 ron.Daca doresti sa mai discutam si sa despicam firul in 4 mike_4tuning@yahoo.com este id meu sau vb pe privat sa nu mai spui ca iti alung clientii. Te salut

Last edited by mike_4tuning; 15-07-12 at 19:58.
mike_4tuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -