Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-08-08, 10:37   #1
B-95-WZW

Stage 1
 
B-95-WZW's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 16
Default martor ABS + ESP audi tt ,2000,1.8T,coupe

acum vreo 2 saptamani , in timp ce mergeam cu 50 km/H mi au inceput sa palpaie martorul abs, esp + atentionarea de pe computerul de bord (!). Am fost la tester si mi s-a spus ca a fost "eroare de comunicare". Problema apare des si nu este influentata de ceva anume (frana brusca, forja etc). Pot sa merg zile intregi fara sa se aprinda dar sunt si zile in care incontinuu stau aprinse + beep-aitul clasic audi! Stie cineva ce poate sa fie???Multumesc
B-95-WZW is offline  
Old 04-09-08, 22:21   #2
mishu67ro

Stage 2
 
mishu67ro's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 67
Default Re: martor ABS + ESP audi tt ,2000,1.8T,coupe

Quote:
Originally Posted by B-95-WZW View Post
acum vreo 2 saptamani , in timp ce mergeam cu 50 km/H mi au inceput sa palpaie martorul abs, esp + atentionarea de pe computerul de bord (!). Am fost la tester si mi s-a spus ca a fost "eroare de comunicare". Problema apare des si nu este influentata de ceva anume (frana brusca, forja etc). Pot sa merg zile intregi fara sa se aprinda dar sunt si zile in care incontinuu stau aprinse + beep-aitul clasic audi! Stie cineva ce poate sa fie???Multumesc
controleaza budufurile de la roti ,poate ai vreunul spart sau senzorul care citeste roata(esp ,abs ) sa fie murdar
mishu67ro is offline  
Old 26-12-10, 00:41   #3
sally01

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 6
Default Re: martor ABS + ESP audi tt ,2000,1.8T,coupe

am patit si eu lucrul asta si am rezolvat cu un sprei de contact, era mufa de la senzor oxidase
sally01 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -