Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 20-01-08, 14:19   #1
daghi_razvan

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Troncanit Audi A4 2003!!!!

m un audi A4 produs la sfarsitul lui 2003 second hand am masina de 3 luni iar cred k de cand a inceput frigul sau poate si inainte dar nu am auzit eu a inceput sa troncane ceva in spate cand trec peste gropi sau pe drumuri unde asfaltul este format din placi. Am strans tot ce puteam strange in portbagaj dar tot face iar de la usi nu cred k se aude. Am fost si la service si cei de acolo mi-au reglat bancheta din spate care este rabatabila dar zgomotul tot se aude. Nu se aude aproape deloc knd am ceva bagaje in portbagaj sau dak am 2 oameni in spate. Va rog frumos sa ma ajutati deja m-a exasperat. Multumesc anticipat!
daghi_razvan is offline   Reply With Quote
Old 20-01-08, 18:47   #2
FuCkHeAd
Audi Driver

Stage 2
 
FuCkHeAd's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 36
Member of:
[AUDI]
Default Re: Troncanit Audi A4 2003!!!!

Quote:
Originally Posted by daghi_razvan View Post
m un audi A4 produs la sfarsitul lui 2003 second hand am masina de 3 luni iar cred k de cand a inceput frigul sau poate si inainte dar nu am auzit eu a inceput sa troncane ceva in spate cand trec peste gropi sau pe drumuri unde asfaltul este format din placi. Am strans tot ce puteam strange in portbagaj dar tot face iar de la usi nu cred k se aude. Am fost si la service si cei de acolo mi-au reglat bancheta din spate care este rabatabila dar zgomotul tot se aude. Nu se aude aproape deloc knd am ceva bagaje in portbagaj sau dak am 2 oameni in spate. Va rog frumos sa ma ajutati deja m-a exasperat. Multumesc anticipat!
Verifica daca nu ai ceva pe sub roata de rezerva..sau poate nu ee fixeaza bine...
FuCkHeAd is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 00:20   #3
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Troncanit Audi A4 2003!!!!

Se aude in interior clar?
La Audi pe anumite echipari exista un subwoofer in contraaripa stanga spate si exista posibilitatea sa se fi desprins.
Mai e posibil ca masina sa fi lovit vreo piatra si sa fi strambat evacuarea care loveste in caroserie sau in vreun element de suspensie.
Asta o poti verifica daca misti cu mana de teava de evacuare in spate cu motorul oprit.
Sau cum a spus si FuCkHeAd vreun surub sau altceva cazut pe sub banchete sau roata de rezerva, desi masina este foarte bine insonorizata.
__________________
Stock is for woosies
Smoking is for woosies

The best exhaust for a turbo is the least exhaust.
bluey is offline   Reply With Quote
Old 08-02-08, 20:29   #4
daghi_razvan

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 3
Default Re: Troncanit Audi A4 2003!!!!

am fost cu ea in service unde baietii mi-au zis k trebuie ridicate cremalierele de la usi mi le-au ridicat si tot face apoi au zis k sunt nush c finitii asa k trebuie sa-mi dea fetele d la usi jos si capitonaju sa le monteze la loc bineinteles k nu am fost de acord... poate sunt eu nebun... da nu inteleg dc nimeni nu se vaieta de kestii din astea kiar asa sunt eu singuru nebun....
daghi_razvan is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 03:49   #5
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Troncanit Audi A4 2003!!!!

am avut si eu o problema asemanatoare, dar la mine se auzea un pacanit infundat cand opream pe loc! ceva de genul ca si cum se misca motorina in rezervor... se auzea uneori nu tot timpul, acum nu se mai aude ! nici eu nu reuseam sa`mi explic ce este.
poate ar trebui sa nu`i mai dai importanta, poate dispare zgomotul.
11tun is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 04:00   #6
11tun

Stage 5
 
11tun's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 918
Member of:
[AUDI]
Default Re: Troncanit Audi A4 2003!!!!

posibil sa fie acele bucsi la puntea spate!
eu la a mea le`am schimbat (tot A4 131 cp, 1,9 TDI) la reprezentanta si m`au rupt la manopera!
am platit 8 mil, iar bucsile au costat aproape 2 mil... ideea e ca nu ai unde sa la schimbi in alta parte pt ca e vorba de o presa mai speciala si o au doar la reprezentanta.
din ce stiu eu sunt 4 bucati, iar mie au reusit sa`mi schimbe doar doua pt ca li sa rupt presa
11tun is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -