Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-07, 23:13   #1
spanish

Stage 2
 
spanish's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 33
Post Audi A6-2001 Am o Problema !!

Am un prieten, are un 16 din 2001 si ii gājaie boxa de pe spate dreapta din usa si nu reuseste sa dea fatza de usa jos ca sa schimbe boxa, as vrea sa stiu daca cineva stie cum se desface fata la usa... PLS HELP!!!
spanish is offline   Reply With Quote
Old 16-05-07, 23:55   #2
theabsolutesound

Stage 5
 
theabsolutesound's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 581
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A6-2001 Am o Problema !!

Quote:
Originally Posted by spanish View Post
Am un prieten, are un 16 din 2001 si ii gājaie boxa de pe spate dreapta din usa si nu reuseste sa dea fatza de usa jos ca sa schimbe boxa, as vrea sa stiu daca cineva stie cum se desface fata la usa... PLS HELP!!!
sal.....fatza de ussa la audi a6 se da jos f usor ...trebue desfacute cateva suruburi si api se ridica de fatza de usa in sus ..atentzie nu se trage ca romanu de ea ...ca ii rupi prinderile ....exact exact nu piotsa itzi zic ca nu am mai desfacut de mult ...dar ideea e ca se ridica de fatza de usa in sus
__________________

Instalatii
theabsolutesound is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 13:42   #3
siminelsimi

Stage 5
 
siminelsimi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 655
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Audi A6-2001 Am o Problema !!

ai doua suruburi, pe laterale chiar sus.unul intr-o parte si celalalt in partea opusa dupa ce scoti, tragi fatza de portiera in sus!si incetisor ca are niste clame si sa nu ramai fara.. pe urma scotzi mufele de la geamuri,scrumiera si inchidere si gata succes!
siminelsimi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -