Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Zona tehnica Audi

Zona tehnica Audi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-07, 16:42   #1
frandosi

Stage 1
 
frandosi's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 14
Default Probleme la airbag!

problema mea este ca am un audi din 2001 sii mergand cu el pe drum...mi sa aprins becu de la AIR BAG in bord sii nu i-am facut nimik, nu am dat in gropi....nimik! ce sai fac sa se stinga si sa fie totu la normal din nou? MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT?
frandosi is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 16:42   #2
frandosi

Stage 1
 
frandosi's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 14
Default Re: Probleme la airbag!

Este vorba de un audi A4 ca am uitat sa precizez modelu!
frandosi is offline   Reply With Quote
Old 05-04-07, 09:23   #3
MerlinSpitfire

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 179
Default Re: Probleme la airbag!

Ar fi bine sa faci o testare electronica . Cel mai probabil e o pana de contact la una din capsele pirothnice. A fost suficienta o intrerupere a circuitului de zecimi de secunda ca sa se aprinda becul .
MerlinSpitfire is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 12:28   #4
frandosi

Stage 1
 
frandosi's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 14
Default Re: Probleme la airbag!

pai la asta ma gandeam si eu dar am crezut ca e ceva simplu prima oara....dar vad ca nu se stinge si ma supara! merci de sfat ooricum!
frandosi is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 02:02   #5
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Probleme la airbag!

man cel mai simplu deconecteaza bateria pentru 20 de minute si dupa aia vezi ce se intampla cand o pui inapoi , daca nu se stinge atunci e vreun senzor sau vreun circuit electric cu probleme , mergi de-l rezolva sa nu-ti explodeze in nas cand iti e lumea mai draga
draculas is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 23:33   #6
frandosi

Stage 1
 
frandosi's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 14
Default Re: Probleme la airbag!

da la treaba cu bateria mama gandit si eu ca la bmw mi so blocat cd-u si tot asa iam facut si so deblocat....si mai stiu cateva cazuri... daa nush daca imi cere codu cand pun bateria la loc
ca nu am cod nu am nimik...aici e problema!
frandosi is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 07:31   #7
draculas


Stage 5
 
draculas's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,079
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Probleme la airbag!

pentru cod e simplu mergi la orice audi dealer si aia tre sa ti-l dea i musai daca nu intri pe net pe siteul audi gasesti linku catre contact si le zici ce problema ai si aia iti dau codu e simplu
draculas is offline   Reply With Quote
Old 18-04-07, 00:11   #8
frandosi

Stage 1
 
frandosi's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 14
Default Re: Probleme la airbag!

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
pentru cod e simplu mergi la orice audi dealer si aia tre sa ti-l dea i musai daca nu intri pe net pe siteul audi gasesti linku catre contact si le zici ce problema ai si aia iti dau codu e simplu
deci am facut treaba aia cu scosu bateriei pentru juma de ora sii tot nu so stins! mio zis ca mil face la reprezentanta...si nu am avut timp sa ma duc...merci pt sfaturi oricum...sper sa nu se fi dus senzoru ca atunci e cam expensive! multam de sfat
frandosi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -